Neděle , 30. 03. 2025

Arnošt

Nová vlajková loď Cinema EOS: filmová full frame kamera C700 FF

31. 03. 2018

31. 03. 2018

Canon představil nejnovější přírůstek do rodiny systému Cinema EOS – filmovou full-frame kameru C700 FF. Díky CMOS snímači nové generace umožňuje pořizovat záběry v rozlišení až 5,9K. Canon EOS C700 FF podporuje natáčení ve více formátech a je kompatibilní s širokou škálou objektivů systému EF i PL. Při použití s objektivy EF je k dispozici inovativní systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS, který udržuje přesné zaostření na pohybující se objekty.

Hlavní přednosti filmové kamery C700 FF:

  • Full-frame CMOS snímač s rozlišením 5,9K
  • Dynamický rozsah 15 EV
  • Různé režimy práce snímače včetně velikostí full-frame, Super 35mm a Super 16mm
  • Přesný a spolehlivý systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS
  • Bajonet Canon EF
  • Možnost natáčení v řadě formátů včetně Canon Cinema RAW, ProRes a XF-AVC
  • Redukce šumu a modré

Základem kamery C700 FF je zcela nový full-frame CMOS snímač velikosti 38,1 x 20,1 milimetrů, který Canon navrhl pro podporu té nejlepší filmové produkce. Autoři tak mohou pořizovat záběry s neuvěřitelně nízkým šumem, přirozeným podáním pleťových tónů, malou hloubkou ostrosti a širokou tonalitou překračující i možnosti dynamického rozsahu 15 EV. Tento snímač přitom umožňuje natáčení hned v několika režimech. Vedle full-frame například i v Super 35mm a Super 16mm. K tomu navíc podporuje řadu formátů – od ProRes přes XF-AVC až po nekomprimovaný Cinema RAW. Nejnovější filmová kamera tak výrazně zjednodušuje i postprodukční práce.

Canon EOS C700 FF je kompatibilní s dokovatelným záznamovým RAW zařízením CODEX CDX-36150, díky kterému lze natáčet ve 12/10bitovém RAW formátu při rozlišení 5,9k, 12bitovém RAW formátu při rozlišení 4K i 2K a ve formátu ProRes při rozlišení 4K. Nová kamera se může pochlubit i snímkovací frekvencí, kdy při rozlišení 5,9K zvládá až 60 snímků za sekundu, při rozlišení 4K až 72 snímků za sekundu a při rozlišení 2K až 168 snímků za sekundu1.

Canon C700 FF je k dispozici ve variantě pro bajonet EF i PL a je kompatibilní s celou škálou objektivů EF a EF Cinema. Výška snímače 20,1 milimetrů umožňuje používat i anamorfické objektivy. Její uživatele určitě potěší i kompatibilita s příslušenstvím pro kameru EOS C700, jako je například elektronický hledáček EVF-V70, jednotka dálkového ovládání OU-700 nebo upevňovací adaptéry B4: MO-4E (pro bajonet EF) a MO-4P (pro bajonet PL). Nová filmová kamera je tedy široce přizpůsobitelným zařízením, díky kterému mohou dát tvůrci snímků volný průchod tvůrčím nápadům a zužitkovat všechny výhody moderních technologií.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek