Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

PENTAX K-70 – zrcadlovka pro outdoorové fotografování

17. 06. 2016

17. 06. 2016

RICOH s potěšením oznamuje uvedení digitální zrcadlovky PENTAX K-70. Kompaktní a prachu, vodě i mrazu odolné tělo zrcadlovky je ideální především pro outdoorovou fotografii za jakýchkoliv podmínek. PENTAX K-70 zároveň poskytuje uživatelům pokročilé funkce, které jsou jinak dostupné pouze u modelů vyšších řad.

PENTAX K-70 je navržena pro použití za jakéhokoliv počasí díky prachu, vodě a mrazu odolnému (až do -10°C) tělu. Nový procesor PRIME MII umožňuje zpracování snímků i při vysoké ISO citlivosti až 102400. Ve fotoaparátu je použit první PENTAX hybridní zaostřovací systém, který kombinuje výhody fázového posunu a detekce kontrastu. Díky tomu je ostření rychlejší a přesnější i při ostření v režimu živého náhledu. PENTAX K-70 má řadu pokročilých funkcí, jako je například Pixel Shift Resolution System (zvýšení rozlišení pomocí posunu snímače) nebo simulátor vyhlazovacího filtru (AA) se stejným efektem redukce moaré jako optický AA filtr. Dále zde najdete optický hledáček se 100 % pokrytím záběru a vestavěnou redukci otřesů v těle fotoaparátu, odpovídající až 4.5 časovým krokům. Integrovaný Wi-Fi modul umožňuje jednoduché přenesení snímků do smartphonu nebo počítače. Pomocí aplikace můžete zrcadlovku bezdrátově ovládat.

Podrobné specifikace stahujte zde.

Povrchová úprava PENTAX K-70 je zpracována tak, aby se fotoaparát dobře držel i při použití v outdoorových podmínkách, například při dešti či mrazu. Vylepšená byla také ergonomie ovládacích prvků pro co nejpohodlnější ovládání. Snímky můžete na LCD monitoru prohlížet i za slunečného počasí. Úroveň jasu monitoru lze nastavit.

Hlavní vlastnosti:

 • 1. Vysoké rozlišení 24.24 efektivních megapixelů a vysoká ISO citlivost až 102 400.
 • 2. Hybridní AF systém umožňující rychlé zaostření i v režimu živého náhledu. První hybridní AF systém použitý u zrcadlovky PENTAX K-70 ostří rychle i v režimu živého náhledu. Spojením klasického ostření, založeného na bázi detekce kontrastu a fázové detekce, je dosaženo velmi přesného a rychlého zaostření.
 • Prachu, vodě a mrazu odolná konstrukce ideální pro outdoorové fotografování. Díky odolné konstrukci PENTAX K-70 můžete fotografovat i v dešti, prašném prostředí a za mrazivého počasí až do -10°C.
 • Vysoce přesný autofokus SAFOX X. PENTAX K-70 zaostřuje pomocí rychlého a přesného AF systému SAFOX X s 11 body včetně 9 křížových bodů uprostřed zaostřovací matice. Tento autofokus zaostří i ve špatných světelných podmínkách odpovídajících -3 EV. Přepracováním algoritmu AF systému se zvýšila rychlost ostření především ve špatných světelných podmínkách. Podobně byl vylepšen algoritmus pro kontinuální AF, který je nyní rychlejší.
 • PENTAX originální systém redukce otřesů (Shake-reduction) včetně funkce zvýšení rozlišení (Pixel Shift Resolution System) pomocí pohybu snímače.
 • Optický hledáček se 100 % pokrytím záběru.PENTAX K-70 má skleněný hledáček se stejnou technologií optiky použité ve vyšších modelech. Hledáček pokrývá 100 % záběru s maximálním zvětšením 0.95 x. Díky němu máte široký, světlý náhled na exponovanou scénu.
 • Vysokorychlostní závěrka. Nejrychlejší čas závěrky je 1/6000 sekund. S digitální zrcadlovkou PENTAX K-70 tak zachytíte ostré snímky i rychle se pohybujících objektů. Na ty je vhodné použít režim kontinuálního snímání, kdy je zachyceno až 6 snímků za sekundu.
 • S digitální zrcadlovkou PENTAX K-70 můžete nahrávat videoklipy ve FULL HD rozlišení (1920 x 1080 px; 60i/30 snímků za sekundu) ve formátu H. 264. Pomocí vestavěného mikrofonu nahrajete i stereo zvuk.
 • Vyklápěcí LCD displej
 • Sada funkcí pro uživatelské nastavení digitální zrcadlovky.
 • Wi-fi modul pro snadné propojení se smartphonem nebo notebookemPENTAX K-70 umožňuje jednoduché propojení se smartphonem nebo notebookem pomocí Wi-Fi připojení. Snímky můžete přenášet do mobilu či počítače, nebo ovládat fotoaparát na dálku. K tomu je třeba do zařízení instalovat aplikaci Imagesynch volně stažitelnou na Googleplay nebo AppleStore. Potom lze na obrazovce smartphonu zobrazit živý náhled, exponovat snímky nebo měnit nastavení clony, času a ISO citlivosti. Snímky, které do telefonu stáhnete, můžete okamžitě sdílet na sociálních sítích.
 • Další charakteristiky: 77segmentový měřící systém pro efektivní měření světelných podmínek a tzv. DR (Dust Removal / odstranění prachu) mechanismus, který pomocí micro otřesů snímače odstraní menší nečistoty ze snímače. Režim časového odpáleni.Dvě e-kolečka pro snadné ovládání – funkce lze přiřadit.Režim samospouště fungující i v režimu kontinuálního autofokusu (AF-C). Ovládání zřetelnosti a korekce pleťových barev — dvě nejnovější funkce, vyvinuté RICOH laboratoří pro zpracování obrázků
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek