Úterý , 19. 11. 2024

Alžběta

Pokémon GO z neoficiálních zdrojů s malwarem

14. 07. 2016

14. 07. 2016

Svět zasáhla horečka jménem Pokémon GO. Ale hra je oficiálně na Google Play a Apple App Store k dispozici jen v omezeném počtu zemí a na seznamu zatím chybí i ČR. Řada lidí proto aplikaci stahuje a instaluje z neoficiálních zdrojů…

Přesně na to čekají i kyberzločinci, kteří se snaží ke hře přibalit i malware. Uživatel si tak sice užívá hraní, ale škodlivý kód na pozadí může krást citlivá data nebo uživatele špehovat. Jak jednoduché je připojit k aplikaci nebezpečný malware, se můžete přesvědčit na videu společnosti Check Point. Je to ukázka, jak snadno lze k aplikaci Pokémon GO pro Android připojit škodlivý kód, který bude krást zprávy, fotografie a mnoho dalšího.

Proto vždy pečlivě zvažte instalaci podobných aplikací a používejte odpovídající bezpečnostní řešení. Například Check Point Mobile Threat Prevention dokáže detekovat a zastavit aplikace s ukrytým malwarem, a ochrání tak vaše zařízení a citlivá data před kyberzločinci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek