Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

QNAP TVS-x73e – NAS se čtyřjádrovým APU AMD RX-421BD

19. 01. 2018

19. 01. 2018

Společnost QNAP Systems na trh uvede pro malé a střední podniky výkonnou řadu NAS TVS-x73e – s čtyřjádrovým APU AMD RX-421BD, až 64GB DDR4 RAM, dvěma sloty M.2 SATA 6Gb/s SSD (pro akceleraci SSD cache s technologií Qtier™ pro automatické stupňování), jedinečným portem USB QuickAccess, dvěma výstupy 4K HDMI a hardwarově akcelerovaným překódováním videa 4K. Zabezpečená a škálovatelná řada TVS-x73e, navržená pro univerzální podnikové potřeby, poskytuje dvojici slotů PCIe pro flexibilní instalaci 10GbE NIC, karet QM2 nebo karet USB 3.1 10Gb/s.

Řada TVS-x73e má špičkový metalický design a nabízí 4, 6, a 8-pozicové modely, které disponují vysokým výkonem a energeticky efektivním čtyřjádrovým APU AMD RX-421BD s taktovací frekvencí 2,1 GHz (Turbo Core až 3,4 GHz) a 4/8GB pamětí DDR4 RAM (až 64 GB). S nainstalovanou volitelnou kartou 10GbE NIC poskytuje datovou propustnost až 993 MB/s a až 983 MB/s s hardwarově akcelerovaným šifrováním AES-NI. Díky SSD cache a dvěma integrovaným slotům M.2 SSD může model TVS-x73e těžit z technologie Qtier pro optimalizaci účinnosti ukládání na M.2 SSD, 2,5″ SSD a velkokapacitní HDD zaručující vyváženost mezi cenou, výkonem a kapacitou.

Řada TVS-x73e zahrnuje dva sloty PCIe, které umožňují větší flexibilitu systému: uživatelé si mohou nainstalovat volitelnou síťovou kartu 10GbE pro vylepšení virtualizace, editace a sdílení videí s vysokým rozlišením; kartu USB 3.1 Gen.2 (10 Gb/s) pro přenos velkých mediálních souborů z/na úložiště USB, anebo inovativní karty QM2 společnosti QNAP, které umožňují přidat až dvě jednotky M.2 SSD a nakonfigurovat SSD cache nebo vytvořit stupňované úložiště RAID 5 společně se dvěma M.2 SSD v NAS (M.2 SSD se prodávají samostatně) pro zvýšení ochrany dat. K dispozici jsou také karty QM2, které zahrnují připojení 10GbE 10GBASE-T zajišťující jak SSD cache, tak vysokorychlostní síťové připojení na jedné kartě.

Řada TVS-x73e je vybavena architekturou GCN s AMD 3. gen. s průlomovým výkonem GPU na podporu dekódování videa 4K a fantastického zobrazení 4K UHD. Díky dvěma výstupům HDMI a přibaleným dálkovým ovladačem je snadné maximálně si užívat audiovizuální produkci.

Řada TVS-x73e pro podniky je sjednocené úložné řešení na bázi NAS a iSCSI-SAN, které nejenže podporuje prostředí VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® a Windows Server® 2012 R2, ale může také nativně hostit různé virtuální počítače (se systémem Windows®, Linux®, UNIX® a Android™) a kontejnery (LXC a Docker®). Řada TVS-x73e, která běží na inteligentním operačním systému QTS, působí jako integrované úložné řešení pro zálohování souborů, sdílení, centralizovanou správu a podporuje blokové snímky pro zaznamenávání stavu systému v kterémkoli čase pro zmírnění dopadu útoků ransomwaru a pro zajištění stability provozních operací.

Řada TVS-x73e je škálovatelná, pokud se připojí k rozšiřujícím úložným jednotkám QNAP (UX-800P, UX-500P nebo REXP-1000 Pro). Úložnou kapacitu lze také rozšířit pomocí technologie VJBOD (Virtual JBOD), která využívá nevyužitou úložnou kapacitu jiného zařízení QNAP NAS pro použití jako virtuální disky.

Klíčové specifikace

  • TVS-473e: podporuje 4 x 3,5″ HDD nebo 2,5″ HDD/SSD
  • TVS-673e: podporuje 6 x 3,5″ HDD nebo 2,5″ HDD/SSD
  • TVS-873e: podporuje 8 x 3,5″ HDD nebo 2,5″ HDD/SSD

Stolní model; čtyřjádrové APU AMD RX-421BD 2,1 GHz (s navýšením až na 3,4 GHz), dvoukanálová paměť 4GB/8GB DDR4 SODIMM RAM (rozšířitelné na 64 GB); hot-swap 2,5″/3,5″ SATA 6Gb/s HDD/SSD; 2 sloty M.2 SATA 6Gb/s 2280/2260 SSD; 1 port USB QuickAccess; 2 sloty PCle (Gen.3 x4); 4 porty USB 3.0; 4 porty LAN Gigabit; 2 výstupy HDMI 1.4b; 2 3,5mm konektory pro mikrofon (pouze dynamické mikrofony); 1 3,5mm výstupní zvukový konektor; 1x integrovaný reproduktor

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek