Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

TZ: Nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira neboli MMC pod 1500 korun

29. 03. 2012

29. 03. 2012

UMAX uvádí na český trh nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira s výborným poměrem cena/výkon, který je určen zejména méně náročným uživatelům. Přesto zvládá přehrávat filmy ve většině používaných formátů

a to dokonce ve Full HD rozlišení. Filmy na něm přehrajete jednoduše přes USB port buď z externího pevného disku nebo flash disku. Vedle toho však zvládá Elvira také promítat fotografie a přehrávat hudbu.

Elvira je sice nejnižším modelem výrobce Xtreamer, což však neznamená, že toho nabízí málo. Naopak je ideálním řešením pro všechny, kteří si chtějí na svém televizoru pouštět multimediální obsah, který si připraví například na svém počítači a nepotřebují nebo se nechtějí zabývat síťovou konektivitou (i tak je možno dokoupit volitelný USB WIFI adaptér) a koupí drahého pevného disku.

Zařízení je založeno na čipu Realtek taktovaném na 500 MHz, který umožňuje plynulé přehrávání a zároveň je velmi úsporný. V této souvislosti je dobré zmínit, že Elvira je chlazena pasivně – tj. při sledování filmů vás nebude rušit žádný ventilátor. Sympatické jsou také vnější rozměry přehrávače: 135 x 105 x 43 milimetru. K televizoru se pak Elvira připojuje přes HDMI verze 1.3a a navíc podporuje až osmi-kanálový zvuk. K nutnému připojení externích USB zařízení s obsahem pak využijete právě dvojici USB portů.

Jednou z hlavních výhod nové Elviry je snadnost používání. Stačí jí jen připojit do zásuvky a s televizorem propojit jediným kabelem. Pak už si můžete užívat plnými doušky svého multimediálního obsahu, na který přistupujete přes snadno ovladatelné uživatelské prostřední. Vedle filmů v řadě formátů jako například MKV-H264, MP4, DivX, WMV, RMVB, DVD ISO, Blu-Ray ISO, navíc lze přehrávat také hudbu ve formátech MP3, WMA, FLAC. Nechybí však ani možnost promítání fotografií pomocí integrovaného prohlížeče.

Cena multimediální přehrávači Xtreamer Elvira je stanovena na atraktivních 1 490 Kč s DPH. V balení je kromě samotného přehrávače český manuál a napájecí adaptér, HDMI kabel si je nutné dokoupit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek