Pátek , 22. 09. 2023

Matouš

TZ: Canon představil dva digitální kompakty s novým obrazovým procesorem DIGIC 5

20. 09. 2011

20. 09. 2011

Společnost Canon představila dva digitální kompaktní fotoaparáty, které obsahují nový obrazový procesor DIGIC 5.

 

Canon PowerShot S100 ocení zejména fotografové, kteří hledají profesionální kompaktní digitální fotoaparát s ručním ovládáním, jaké dříve nabízely pouze digitální zrcadlovky. PowerShot S100 je doposud nejvyspělejší model řady PowerShot S a překonává vysoký standard předchozích modelů. Základem je nový objektiv Canon se světelností f/2.0 a vylepšený Canon HS System, který kombinuje vysoce citlivý snímač s nejmodernější technologií zpracování obrazu – procesorem DIGIC 5.

 

Společnost Canon představila PowerShot SX40 HS, nejnovější přírůstek do řady výkonných kompaktních fotoaparátů s ultrazoomem. PowerShot SX40 HS má 35x širokoúhlý ultrazoom, plně manuální ovládání a umožňuje natáčet videa ve Full HD. Novinka je ideální především pro fotografy, kteří touží po podobných funkcích a ovládání jako u digitálních zrcadlovek a velkém ohniskovém rozsahu v kompaktním těle.

 

Obrazový procesor DIGIC 5 posouvá kvalitu obrazu na novou úroveň. Analyzuje čtyřikrát více obrazových informací pro vytvoření každého obrazového bodu a zaznamenává více detailů a barev ze scény než kdykoliv předtím. Rychlost zpracování je v porovnání s předchozím procesorem šestkrát větší. Efektivně řídí nárůst informací ve scéně a současně snižuje výskyt šumu až o 75 %.

 

Všechny materiály a fotografie k produktům z podzimní kolekce najdete na adrese: http://ecanon.cz/akce/autumn-collection-2011/press-kit/

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek