Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Většina lidí přes padesát se nezamýšlela nad „digitálním dědictvím”

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net
Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

16. 02. 2015

16. 02. 2015

AVG odhalila další skutečnosti zjištěné prostřednictvím globálního průzkumu AVG Digital Diaries. Nejnověji zkoumaným tématem mezi respondenty staršími padesáti let bylo jejich digitální dědictví. Při dotazování téměř 6 000 lidí v devíti zemích včetně Česka se ukázalo, že 83 % respondentů nevědělo, co digitální dědictví je, natož aby o něm někdy přemýšleli.

Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net Spravování pozůstalosti zesnulého příbuzného může být emocionálně velice náročným úkolem. S tím, jak stále více žijeme své životy na internetu, tuto těžkou úlohu dále komplikuje vyhledávání a správa aktiv, které existují v digitální formě. Dnešní generace lidí přes padesát let je jednou z prvních, které po sobě zanechají významný digitální otisk. A to včetně účtů sociálních sítí (příspěvky, tweety, obrázky, videa), digitálních předplatných, internetového bankovnictví a mnoha dalších služeb. Nabízí se otázka, kolik z nás už přemýšlelo o tom, jaké informace a obsah po sobě na internetu zanecháváme, či jak chceme, aby ostatní s tímto „digitálním dědictvím“ v budoucnu naložili.

Průzkum také odhalil:

  • 12 % respondentů vědělo, co je digitální dědictví, ale nikdy o něm neuvažovali;
  • po vysvětlení konceptu zhruba čtvrtina (26 %) respondentů přiznala obavy z digitálního dědictví, které zanechávají;
  • pouze 16 % respondentů někdy přemýšlelo nad svým digitálním dědictvím a ještě méně jich podniklo kroky k přípravě své rodiny (3 %).

„I přesto, že jde o citlivé téma, význam plánování digitálního dědictví bude stoupat s tím, jak budeme čím dál více užívat internetové služby a sociální sítě. Věříme, že je důležité začít v tomto lidi vzdělávat a navrhnout jim, aby si promluvili se svými nejbližšími o tom, jak si přejí, aby bylo naloženo s jejich internetovými aktivy,“ doplnila Judith Bitterli, marketingová ředitelka společnosti AVG Technologies.  

Internetový průzkum AVG Digital Diaries byl proveden v listopadu 2014 a zúčastnilo se jej 5 907 respondentů ve věku přes 50 let z Austrálie, Brazílie, České republiky, Francie, Kanady, Německa, Nového Zélandu, Spojeného království a Spojených států. Vyhodnocení výsledků bylo provedeno společností Research Now, zabývající se průzkumy trhu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek