Nadstandardní komponenty BurrBrown a ESS Sabre v DAC přístroji za nízkou cenu? S pár kompromisy si lze sáhnout na dost slušný zvuk za 400 korun. Například jako upgrade zvuku k notebooku je to dobrá koupě. K mobilu už je to dosti kompromisní. Zaujmout může i jako možnost vestavby například do reproboxů, nebo k Raspberry Pi.
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.
Kvalitnější, než z PC Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.
Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Vyhledávání na webu je v posledních letech horší a horší a v poslední době k tomuto problému přispěly články generované umělou inteligencí. Google se to nyní pokouší napravit tím, že do Vyhledávání Google zavádí aktualizaci, jejímž cílem je snížit „nekvalitní“ výsledky.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
3 Responses
levné čínské DAC – přehled
Pěkný přehled dalších čínských DAC: https://nobsaudiophile.wordpress.com/2019/09/24/ultra-cheap-chinese-dac-amp-mini-reviews-absurdly-inexpensive-audio-solution/
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu?
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.
Kvalitnější, než z PC
Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.
Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.