Středa , 15. 01. 2025

Alice

Diskuze k článku

9 Responses

  1. vzhled EPG?
    Jakým způsobem je zobrazeno EPG – je to časová osa třeba 5ti stanic pod sebou najednou? Anebo je vždy zobrazen program vždy jen jedné jediné stanice a pro přehled jiné stanice se musí zobrazení na další stanici přepnout? Děkuji.

  2. Dotaz
    Koupil jsem Genius tátovi a zkoušel jsem ho u sebe doma.Je možné,že by na přenosná TV vůbec nereagoval ani nehledal stanice.Ani na obrazovce se nic neobjevilo.

    1. Jak to máte
      Jak to máte k té přenosné televizi připojené? Předpokládám, že ta asi nemá SCART? Takže přes nějakou redukci?

  3. Re: Uzoun: Genius DVB-T32
    Pristroj pouzivam uz dlouho a cas odcasu se to kousne(ve stand-by) a musim to vytahnout na chvili ze zasuvky. Chtelo by to novy firmware jenze nikde neni 🙁

    1. Re: Uzoun: Genius DVB-T32 – zasekávání ve Stand-By
      Zasekávání ve Stand-By by nový firmware pravděpodobně nevyřešil. Odhaduji, že problém způsobují krátké výpadky napájení ze sítě 230V – takové ty poklesy a výpadky, které trvají zlomek sekundy a projevují se například pohasnutím klasických žárovek, pádem počítačů a podobně. Zařízení se slušným spínaným zdrojem takovýto krátký výpadek většinou zvládne, ale s ošizeným zdrojem nebo zdrojem jedoucím na výkonové hranici ne. Taky samozřejmě záleží na konstrukci vlastní elektroniky zařízení – jak dobře má vyřešené „havarijní“ stavy.

      Tyto poklesy a výpadky napájení způsobuje systém opětovného zapínání (OZ) na rozvodech vysokého a velmi vysokého napětí (VN a VVN). Zjednodušeně řečeno při zkratu na vedení nebo v rozvodně VN nebo VVN „chytrý OZ jistič“ vypadne, ale po několika desetinách sekundy se znovu zapne. Pokud zkrat trvá, tak se vypne definitivně a vyjíždí servisní parta. Většinou ale zkrat pomine – pokud například na dráty venkovního vedení spadne větev, tak při zkratu okamžitě „zmizí“ (shoří), jistič se na chvilku vypne, pak se zapne a „jede se dál“.

      Tyto výpadky se na různých místech projevují různě – trvají různě dlouho a někde při nich napětí třeba poklesne na polovinu a někde vypadne úplně. Záleží na topologii rozvodné sítě, která napájí místo odběratele (byt, dům, …):
      http://homen.vsb.cz/~san50/Ceska/GACR/Poklesy_a_preruseni_napeti1.doc

      Takže stejné zařízení u někoho doma funguje bez potíží, protože výpadky u něj doma překoná (výpadky jsou krátké poklesy), u někoho se může regulérně restartovat (výpadky jsou delší a úplné) a u někoho se může zasekávat, protože výpadky jsou na nějaké hranici daného zařízení nebo se strefují do konstrukční chyby tohoto zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek