Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Využívejte program Defender ve Windows 8.1 naplno

22. 07. 2015

22. 07. 2015

Patříte k těm, kterým na obranu proti škůdcům z internetu stačí selský rozum a integrovaný antivirus Windows Defender? Pak vás může mrzet, že jej nevidíte v systémové liště, jako tomu bylo ve starších verzích Windows. Řešení je jednoduché.

TIP: Staňte se piloty rychlých vozů, aneb automobilové závody zcela zdarma

Stačí si stáhnout minimalistický program Windows Defender Status Manager od ITknowledge24, který je poskytován zcela zdarma.

Tento 340kB prográmek dělá pouze dvě věci:

  • zobrazí ikonu Defenderu v systémové liště (hradba), kterou jej snadno spustíte;
  • zobrazí v kontextovém menu (pravé tlačítko myši) položku: „Scan with Windows Defender“ a tím vám umožní přímou kontrolu konkrétních souborů.

Prográmek „ukousne“ vašemu notebooku z RAM nějaké 4 MB.

Obě věci mi před tím ve Windows 8.1 chyběly, možná tento prográmek potěší i vás. Ano, znám názory nejen běžných uživatelů na kvality integrovaného antivirového štítu od Microsoftu. Pro pocit jistoty občas využiji jednorázový scanner, jako je třeba antivirus ClamWin (existuje i ve verzi pro USB disky).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Nepřehlédněte

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Po myši, chladicí podložce a sluchátkách nám v zásilkovně „přistály“ herní stereo reproduktory, které umí různé „cool“ věci. Hlavně nabídnou bezdrátové připojení pomocí Bluetooth 5.0 a manuální regulaci hlasitosti a basů. Sluchátka Argon 600 nás po zvukové stránce oslovila, bude tomu tak i u reproduktorů?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek