Pondělí , 31. 03. 2025

Kvido

Využívejte program Defender ve Windows 8.1 naplno

22. 07. 2015

22. 07. 2015

Patříte k těm, kterým na obranu proti škůdcům z internetu stačí selský rozum a integrovaný antivirus Windows Defender? Pak vás může mrzet, že jej nevidíte v systémové liště, jako tomu bylo ve starších verzích Windows. Řešení je jednoduché.

TIP: Staňte se piloty rychlých vozů, aneb automobilové závody zcela zdarma

Stačí si stáhnout minimalistický program Windows Defender Status Manager od ITknowledge24, který je poskytován zcela zdarma.

Tento 340kB prográmek dělá pouze dvě věci:

  • zobrazí ikonu Defenderu v systémové liště (hradba), kterou jej snadno spustíte;
  • zobrazí v kontextovém menu (pravé tlačítko myši) položku: „Scan with Windows Defender“ a tím vám umožní přímou kontrolu konkrétních souborů.

Prográmek „ukousne“ vašemu notebooku z RAM nějaké 4 MB.

Obě věci mi před tím ve Windows 8.1 chyběly, možná tento prográmek potěší i vás. Ano, znám názory nejen běžných uživatelů na kvality integrovaného antivirového štítu od Microsoftu. Pro pocit jistoty občas využiji jednorázový scanner, jako je třeba antivirus ClamWin (existuje i ve verzi pro USB disky).

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek