Pondělí , 23. 09. 2024

Berta

Web Wikipedie má nyní tmavý režim

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Web Wikipedie má nyní tmavý režim
Web Wikipedie má nyní tmavý režim

16. 08. 2024

16. 08. 2024

Na tmavý režim se můžete přepnout ručně nebo automaticky

Nová možnost vám umožňuje ručně přepínat mezi světlým a tmavým režimem nebo použít možnost Automaticky, aby odpovídala nastavení vašeho systému. Chcete-li změnit nastavení tmavého režimu, otevřete wikipedia.org v Chrome, Safari, Opeře nebo jiném moderním desktopovém prohlížeči a vyberte svůj jazyk a v nabídce Vzhled najdete možnost tmavého módu. Pro českou verzi Wikipedie zatím tmavý mód není, ale to se zajisté brzy změní.

Tmavý režim je již nějakou dobu dostupný v mobilní aplikaci Wikipedia pro iOS a Android a nyní je dostupný pro webové rozhraní. Tuto možnost máme již několik týdnů. Jak je u softwarových změn obvyklé, Dark Mode je zaváděn postupně, po etapách. Pokud tuto možnost na webu Wikipedie nevidíte, vraťte se sem později.

Pokročilí uživatelé, kteří přizpůsobí rozhraní Wikipedie pomocí vzhledů vytvořených nadšenci pomocí CSS, mohou zjistit, že výběr možnosti Tmavý v nabídce Vzhled neovlivní vzhled. Například uživatelé mobilních zařízení se skinem Minerva musí navštívit stránku nastavení a vybrat „Tmavý“ ze seznamu barevných možností, aby povolili tmavý režim.

Přihlášení uživatelé mohou přistupovat k dalším nastavením pro aktivaci tmavých verzí gadgetů Wikipedie. Přispěvatelé mohou přidat vlastní CSS na své stránky stylů a používat vlastní barvy v tmavém režimu. Jako vždy mohou ti, kteří používají mobilní aplikaci Wikipedie, spravovat tmavý režim výběrem „Předvolby čtení“ prostřednictvím nastavení v aplikaci.

Tmavý režim je dostupný v mnoha oblíbených aplikacích a webech. Tmavý režim ve většině případů vrátí barevné schéma uživatelského rozhraní nastavením světlého textu a prvků uživatelského rozhraní na tmavé nebo čistě černé pozadí. Namísto toho, abyste byli při zvednutí telefonu v posteli oslněni světlem, jsou vaše oči ošetřeny uklidňujícím, potemnělým uživatelským rozhraním.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

K TÉMATU  Recenze tabletu Sencor Element 7D002 – krotký živel

Recenze reproduktoru Niceboy Raze – muzikant pod vodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek