Úterý , 19. 11. 2024

Alžběta

Diskuze k článku

6 komentářů

  1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
    XBMC pro Android je už uvolněno už trošku dýl, nejedná se o zas tak horkou novinku. Na čtyřjádrovém procesoru ARM s 1 GB RAM jde spustit téměř jakákoliv aplikace ze světa Linuxu optimalizovaná pro běh na ARM procesoru..,spíš by bylo s podivem , kdyby to nešlo. Co takhle napsat na jakých ARM procesorech je možné tuto aplikaci provozovat, nebo vyzkoušet nejslabší možnou HW konfiguraci ARM, RAM a verzi Andoidu? To by pak byl aspoň přínosný článek. Pro Raspberry Pi je optimalizované XBMC k dispozici od jara minulého roku ve dvou různých projektech. Díky HW akceleraci grafického čipu v Raspberry Pi (výkonnější než v iPhone :-)) na něm plynule běží HD v plném rozlišení a 60Hz. Pro autora – na Raspbery Pi se XBMC ovládá přímo ovladačem televizoru, ke kterému je přes HDMI připojena a ovládání je zpracováno doslova luxusně. Nic jiného není k ovládání potřeba. To vše za 35 liber v plné verzi, ve verzi bez RJ45(je možné připojit WiFi do USB) za 25 liber :-). Spotřeba 2,5W – 3W při provozu. Nic levnějšího a úspornějšího s podobným výkonem není k dispozici.

    1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
      XBMC pro Android tu sice je již déle, ale ne ve finální verzi. A ani ta bohužel neakceleruje až tak dobře HD video, takže ani 4jádrový procesor je nepřehraje plynule. Samozřejmě to budeme sledovat dále a testovat na dalších přístrojích. Seznam podporovaného HW je velmi obsáhle zveřejněn na webu projektu XBMC.

      Raspberry Pi je super věcička, s tím souhlasíme. V začátku se ale prodávala i ta lepší verze B jen s 256 MB RAM a na HTPC to prostě nestačilo. Alespoň ne nám. (Respektive možná by to stačilo, ale chtělo by to něco svižnějšího, než XBMC nad linuxem). S pozdější verzí s 512 MB RAM to může být lepší, nicméně i tak HTPC si žádá trochu více výkonové rezervy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek