Mnoho z našich čtenářů shání elektroniku na internetu a tak jsme si pro vás připravili vícedílné pojednání o tom jak na internetu výhodně nakoupit, jaké máte práva a jak se vypořádat s případnými problémy.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Nadstandardní komponenty BurrBrown a ESS Sabre v DAC přístroji za nízkou cenu? S pár kompromisy si lze sáhnout na dost slušný zvuk za 400 korun. Například jako upgrade zvuku k notebooku je to dobrá koupě. K mobilu už je to dosti kompromisní. Zaujmout může i jako možnost vestavby například do reproboxů, nebo k Raspberry Pi.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Šíření obsahu generovaného umělou inteligencí je přílivová vlna, kterou nelze zastavit, a sociální sítě jako Facebook jsou toho plné. Jak tedy můžete tento obsah rozpoznat a proč je seriózně sdílen?
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.