Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Diskuze k článku

40 komentářů

  1. nahrávání z TV
    Pokud opravdu neumí přidávat více minut na konec nahrávaného pořadu, je tato Yamada pro tento účel naprosto nevhodná. Zvlášť u pozdních nočních filmů teď přidávám 15-25 minut. Škoda, působí celkem sympaticky. A to hlavně poměrem cena-výbava. Nemáte někdo tip na podobný přístroj? Hlavně požaduji 2 tunery a pevný disk na nahrávání. A cena by měla být rozumná, ne 10k. Dík.

    1. re: nahrávání z TV
      Je to opravdu drobnost, která je ale skoro zásadní 🙁 Je tu ale možnost obejít to tím, že se nechá nahrávat i následující pořad.

      1. Mám dva dotazy a berte v
        Mám dva dotazy a berte v potaz,že jsem laik.
        1)Je možné nahrané pořady přesunout jednoduše do počítače a vypálit?
        Jestli ano, co budu k tomu potřebovat.
        2)Píšete o větší hlučnosti hardisku ,tak se chci zeptat pokud si nahraji film
        a budu se na něj dívat,tak jestli to bude s nepříjemným hlukem.
        Děkuji za seriozní reakci.

        1. re: dva dotazy
          Ten hluk není v nahrávce zaznamenaný – vydává jej mechanicky ten obsažený disk, když se „točí“. Tím pádem určitý hluk uslyšíte i při přehrávání – záleží ale na tom, v jakém prostředí to budete provozovat a jak moc vám konkrétně to bude vadit. NAvíc se to liší disk od disku. 80GB bude určitě tišší, nový 500GB také…

          Do počítače je možné data přenést, ale ne jednoduše. O postupu píše kolega v recenzi Vaova 3200, v kapitole Jak vydolovat data.

          1. Pekny den,
            zajimalo by me,

            Pekny den,
            zajimalo by me, zda tento pristroj dokaze taky prijimat digitalni rozhlas a nahravat z nej. Diky

          2. re: příjem digitálního rozhlasu
            Ano, příjmat jej dokáže bez problému, ale záznam jsem nezkoušel.

      2. No nevím, ale opravdu nejde
        No nevím, ale opravdu nejde délka záznamu nastavit libovolně? Při přidávání nahrávání změnit hodnotu v políčku Duration (viditelné i vaší flashové prezantaci)? Aspoň u mého Sigmateku DVBH-2000 (který má firmware téměř stejný) to takhle jde.

        1. re: prodloužení záznamu
          No právě v tom políčku bych to taky čekal, ale nezdá se, že by bylo „editovatelné“.

          1. Teď nejsem u PVR, ale
            Teď nejsem u PVR, ale myslím, že tohle políčko se maže šipkou doleva. Jiné druhy políček se zase přepisují zadáváním číslic. Je to trochu zmatené.

          2. re: prodloužení záznamu
            Můžete to prosím kdyžtak ověřit a podělit se o to s námi? Díky.

          3. re: prodloužení záznamu
            Takže u Sigmateku DVBH-2000 mi jde políčko „Duration“ opravdu normálně editovat pomocí šipky doleva (mazání) a číslic. Je pravda, že když se do něj najede tak zůstává bílé (narozdíl třeba od políčka začátku nahrávání), což je matoucí. Předpokládám, že u Yamady to bude stejné.

        2. Re: No nevím, ale opravdu nejde
          Nastavení nahrávání ručně prostě funguje, jenom je to zdlouhavější než z EPG.
          Přesah nahrávání jde změnit prodloužením doby záznamu.
          Nedostal jsem český manuál, a když si ho stáhnete z ofi stránek, tak není
          celý a jsou tam hlouposti, např.kód přístroje.
          Hlučnost disku, která by se nějak vymykala jsem nezeznamenal.
          Vaova dost slušně „topí“. Odhaduji při provozu cca 50-55 stupňů.

          1. Re: No nevím, ale opravdu nejde
            Tedy prodloužit nahrávání při programování z EPG opravdu jde?
            Ale předpokládám se tím prodloužením automaticky ztratí název nahraného pořadu (asi se nahradí jen označením stanice ze které nahrávka proběhla). Je to tak, nebo info o pořadu zůstane?

          2. Re: No nevím, ale opravdu nejde
            Tedy prodloužit nahrávání při programování z EPG opravdu jde?
            Ale předpokládám se tím prodloužením automaticky ztratí název nahraného pořadu (asi se nahradí jen označením stanice ze které nahrávka proběhla). Je to tak, nebo info o pořadu zůstane?
            Je známa skutečná spotřeba ve stand-by (ne z manuálu)?
            Vypínání spínačem natvrdo je použitelné co se pak rychlosti naběhnutí settopboxu a HDD týče?

  2. Několik dotazů a srovnání
    Dobrý den,
    jsem za recenzi rád a děkuji za ni, protože teď řeším otázku nákupu DVB-T ať už bez disku nebo s ním. Přečetl jsem dostupné recenze a hlavně reakce uživatelů na několik přístrojů a Yamada se mi líbí po technické stránce nejvíc (srovnával jsem Sencor SDB 3007T PVR, analogii SiGMATeK DVBH-2000 a Yamady DTV 3000, 3200 a tuto). Každý přístroj má své „chyby“ (Sencor alias Sigmatek češtinu v EPG, Yamada 3200 taky češtinu a prý relativně nižší citlivost na dig. signál), ale s přihlédnutím k ceně to není zase tak hrozné a některé věci by se daly odstranit aktualizací firmware. Tedy pokud kdy nějaká bude a výrobce raději nevydá rovnou nový model s opravenými chybami předchozího.
    Dilema výběru je ale čistě moje a tak bych se rád zeptal ještě na něco ohledně Y 3100: v recenzi jste se nezmínil o klasickém Time Shiftu, má ho tedy přístroj v takové podobě jako třeba Y 3200? Psal jste sice že „Vaova využívá dva integrované tunery k tomu, že z jednoho nahrává a z druhého přehrává“, ale slova Time Shift jste nezmínil a to mě trochu mate 🙂
    Taky jsem nikde nezjistil, jak velký disk se dá do Y 3100 „nacpat“. Nekteré jiné stroje podporují snad i 500GB disky, ale u 3100 jsem se nikde nedočetl o podpoře jiné velikosti, než s jakou je v prodeji.
    Dále mne nepotěšila nemožnost nastavit čas nahrávání ručně, ne jen podle času v EPG. To je dost podstatná „vada na kráse“. A překvapuje mě, že firmware, resp. výborně zvládnutá čeština, je v novějším modelu 3200 tak odfláknutá. Asi vyhodili překladatele než stačil vyjít nový model :-))
    A poslední dotaz: když jste psal recenzi a měl jste z Y 3100 sundaný kryt, nevšiml jste si, jaké tunery jsou na PCB připájené? Jde mi o to, jestli mají Y 3100 a 3200 stejná „střeva“ a pokud ano a u 3100 chválíte citlivost tunerů na signál, není „necitlivost“ u 3200 daná jen podmínkami příjmu při testu (vyšel na jiném serveru).
    Každopádně ještě jednou děkuji za recenzi a asi koupím Y 3200, protože jsem naivka a budu doufat, že výrobce vydá nový firmware, kde bude čestina aspoň jako cestina, ale bez klikyháků místo diakritiky.
    franta

    1. Tunery – zkuste zjistit, co
      Tunery – zkuste zjistit, co jsou zač, z těch čísel na nich uvedených (zde na fotce). Signál nedělal potíže v průběhu testu – srovnával jsem s Tv tunerem v počítači, který je na tom hůře, než Yamada. Tuner v Yamadě jel stějně bez problémů, jako tuner v TV Panasonic 42PX70E, kde je dobrý. Ale určitě záleží na místních podmínkách. V místě testu je signál na středně dobré úrovni. Těžko se srovnává.

      Disk tam půjde zcela jistě až 250GB, protože i takový model Yamada Vaova vyrábí. Domnívám se, že nebude problém ale ani podstatně větší disk, když je jeho výměna podporována přímo výrobcem.

      3100vka TimeShift podporuje – musí se povolit v nastavení. Ale vzhledem k hluku disku si nedovedu představit, že bych jej využíval.

      1. Srovnání V 3000, 3100 a 3200
        Dobrý den.
        Řeším podobný problém. Zkoušel jsem Sigmatek a následně Vaova 3200. Kromě mechanických změn (díra pro HDD), a podružností jako je USB a displej, by mě zajímalo podrobné srovnání jednotlivých typů, tedy V 3000, 3100 a 3200. Moje pokusy zatím skončily na tom, že jak Sigmatek, tak V 3200 vykazovala sice malé, přesto však výpadky signálu (kostičky, zamrznutí…), kvalitu signálu však zobrazovala 98 až 100 % a sílu signálu 52%. Přitom na webu se informace o kvalitě (citlivosti) přijímačů dost různí a asi nikdo je neporovnával vzájemně, vždy byl pravděpodobně vztažný normál jiný. Proto by bylo nesmírně zajímavé přímé srovnání všech těchto tří přístrojů, co do zapojení, citlivosti, možnosti instalace HDD o maximální kapacitě, atd.
        Má tu někdo tuto možnost?
        Také mě překvapilo, že typ V 3100 je recenzován později než V 3200, přičemž půjde pravděpodobně o starší model.
        Budu vděčný za jakékoli informace, které by pomohly mezi těmito přístroji vybrat.
        Defo

  3. Přehrávání při nahrávání
    Umí při nahrávání přehrávat již dříve nahraný záznam? Sigmatek DVBH-2000 to neumí, třeba v tomhle přístroji firmware trochu vylepšili…

    1. nahrávání/přehrávání
      Obávám se, že to taky neumí, jde jen sledovat jiný živý pořad z druhého tuneru.

  4. Napájení antény
    Dobrý den,
    nevíte náhodou někdo, jestli tohle PVR umí napájet anténu 5V? V recenzi na DTV-3200HDD jsem se dočetl, že ta jej nemá, což ale neznamená, že starší (nebo nižší) model jej taky nemá. Jde mi o to, že mi nemusí běžet extra napáječ aktivní antény třeba v noci, ale anténu spustím spolu s PVR.
    Děkuji za odpověď.
    franta

  5. Přední panel + nahrávání
    Dobrý den,
    zkoušel tedy někdo změnit to prodloužení nahrávaní o více než 5 minut (koukal sem že v tom nahravacim videu je nastaveno 15), dále by mě zajímalo co se skrývá za dvířky na čelním panelu – jestli to vpravo tedy sou dvířka.
    Děkuji

    1. Re: Přední panel + nahrávání
      Za dvířky není nic – jsou tam evidentně na CI dekódovací kartu, ale tu tento model nepodporuje.

  6. editace délky záznamu?
    Jak to tedy vypadá, lze prodloužit délku záznamu o více než zmiňovaných 5 minut? A jakým způsobem s eprosím nastavuje alespoň těch 5 minut? Numerickou klávesou 5 na příslušném políčku „duration“ délky záznamu, nebo šipkou, či jinde a jinak?
    Disk se tedy točí jen při záznamu a přehrávání?
    Děkuji.

    1. Re: editace délky záznamu?
      Disk se točí, jen když je to potřeba. 5 minut se nastavuje tuším tou šipkou, ale už si to nepamatuji přesně.

    2. Re: editace délky záznamu?
      samozrejme tam jde nastavit jakakoliv doba zaznamu, staci na ovladaci tlacitkem VLEVO vymazat prednastavenou dobu nahravani a pak ciselnou klavesnici zadat, jak dlouho chces aby se nahravalo.

      1. Re: editace délky záznamu?
        Smaže se název nahrávaného pořadu (info z EPG) tím prodloužením doby záznamu?
        A co směrovost a citlivost dálkáče, dobrý?

  7. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
    SiGMATek DVBH-2000 a de facto totožný testovaný Sencor mají skoro stejný firmware. Od nich mě ale odradila úzká směrovost a necitlivost dálkového ovládání. Zde vidím je DO zcela jiné. Je jeho použitelnost (citlivost, úhel) v porovnání se Sencorem lepší, nebo snad i výborná?

    1. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
      Koupil jsem jmenovaného Sencora a nechápu proč se říká dálkove ovládáni povely reagují do tří metrů a jsem přesvědčen kdyby byl aparát vybaven plnohodnotnými tlačítky bude méně adrenalinu – že stebou seknu ty křápe – jinak HDD 250 Seagate si ševelí velmi kultivovaně .

  8. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
    Pristroj jsem zakoupil pro rodice jako nahradu za klasicke video po prechodu na digitalni vysilani. HDD neni rozhodne hlucnejsi nez puvodne pouzivane video.
    Jsme laik, ale po pripojeni PVR byl start uplne v poradku a bez predchizi jakekoli zkusennosti jsem byl schopen vse nastavit. Smerovost ovladani je trosku horsi, ale ze 3m se da bez problemu pouzivat.
    Nastaveni nahravanych poradu a pristup k seznamu planovanych nahravani neni uplne intuitivni a v navodu chybi popis a pro nekoho, kdo neni pripraven experimentovat nebo pro starsi lidi je ovladani asi dost nevhodne (rodice prohlasili, at jim zapojim radeji puvodni video, ale myslim, ze si nakonec zvyknou).

    Cas nahravani poradu lze nastavit libovolne a lze libovolne nastavit i delku nahravaneho poradu, takze neni problem s tim, ze by napriklad porad trval dele nez je avizovano a v nahravce jste prisli o konec.
    PVR priradu nazev k nahravce spravne pouze pokud v EPG porad nalistujete a pak zadate, ze si presne tento porad prejete nahrat. To ma nevyhodu u poradu, ktere nastanou az za tyden, protoze prolistovat se k nim pres EPG neni prilis pohodlne. V pripade, ze manualne nahravky zadate cas zacatku nahravky, tak se nedotahne z EPG automaticky nazev poradu a naplanovana nahravka se v seznamu lanovanych nahravek zobrazuje s chybnym nazvem.

    Casovani nahravani nelze nastavit dle kodu daneho poradu ( v klasickem tistenem TV programu jsou uvedeny u poradu kody a tusim, ze se to da k nahravkam napriklad z klasickeho videa vyuzit ).

    Mame externi antenu a signal tedy vyborny, takze nemohu posoudit kvalitu tuneru a jeho citlivost na silu signalu.

    V porovnani s klasickym videem vadi rodicum i chybejici prehledna tlacitka pro „previjeni“ zaznamu vpred a vzad. Tlacitka tam jsou, ale pretaceni to neni, takze jedina moznost je JUMP TO, coz je pro lidi prechazeji z videa nezvyk.
    Pristoj se 160GB diskem ukazuje kapacitku zaznamu cca 111 hodin a disk uvnitr byl jiz namontovan pri koupi a jedna se o WD.

    1. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
      Diky za pěkně obsahlý popis! Jen pro upřesnění, pokud z EPG změním jen délku trvání pořadu (nikoli začátek), také se také ztratí název nahraného pořadu, že?
      Jinak Gogen PVR alias Hyundai PVR umí nahrávat dva pořady z jakéhokoliv multiplexu zároveň a zároveň jakýkoliv přehrávat, tzn. i ten, který se právě nahrává. Jen ta spotřeba asi 14W stand-by je nic moc. Start po vytažení ze zásuvky je také docela dlouhý (nevím, snad asi 25s?). DO má opravdu výborně citlivé.

  9. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
    Dobrý den, také řeším problém, jaký PVR koupit. Přečetl jsem mnoho recenzí na různých fórech a tak mne zaujalo, že zde někdo popisuje shodnost např. se Sencorem … .
    Dočetl jsem se, že tento nemá dva plnohodnotné tunery …, což znamená, že nelze sledovat z jednoho tuneru program na jedné televizi a druhý program na televizi druhé – z druhého tuneru. Ten druhý tuner je prý určen jen pro nahrávání na HDD … viz např. http://www.digizone.cz/set-top-boxy/234/. Proto jej autor nedoporučuje. Tak nevím ……

  10. Re: Yamada Vaova DTV-3100: ultralevný set-top-box s HDD
    Jen pro Vaši informaci, abych do budoucna předešel šíření, věřím že neúmyslných lží, veřejnoprávní televize není placena z Vašich daní, ani poplatek není daňová povinnost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek