Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Acer oznámil 4K monitor s Nvidia G-Sync

24. 05. 2014

24. 05. 2014

Acer XB280HK je herním monitorem s úhlopříčkou 28 palců, LED podsvícením a rozlišením 4K Ultra HD, 3840 × 2160 pixelů. Což znamená 4krát větší zobrazovací plochu, než nabízí 1080p panely.

Hlavní zajímavostí monitoru je ale podpora technologie Nvidia G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s obrazem z grafické karty, čímž má zamezit trhání obrazu, protože obě dva výstupy jsou v souhře. Grafika čeká na obnovovací frekvenci monitoru a podle té upraví svůj výstup. Standardnímu monitoru s 60 Hz odpovídá rychlost 60 FPS, což je často problém dosáhnout pro slabší grafické karty ve vysokém rozlišení. G-Sync mění frekvenci monitoru od 30 do 144 Hz, dle počtu vykreslených snímků za sekundu, které vyšle grafická karta.

Ale zpět k monitoru, který má být vhodný pro grafiky, spisovatele (určitě i redaktory :o) či hráče, protože má šetřit jejich zrak i dalšími funkcemi, jako je stabilní napájecí proud (pro eliminaci blikání), matná obrazovka (jak převratné), automatické stmívání jasu dle světelných podmínek. Pozorovací úhly činí 170 / 170 stupňů, DisplayPort 1.2 a čtyři USB 3.0 porty

Acer v tiskové zprávě tvrdí, že jde o celosvětově první podobný monitor. Na internetu pouze po několika sekundách googlováni objevíte Asus se stejnou funkcí, avšak rozlišením “pouze” Full HD. Acer XB280HK se začne prodávat, co nevidět.

Zdroje: Acer, GeForce, Tinh té

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek