Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Acer oznámil 4K monitor s Nvidia G-Sync

24. 05. 2014

24. 05. 2014

Acer XB280HK je herním monitorem s úhlopříčkou 28 palců, LED podsvícením a rozlišením 4K Ultra HD, 3840 × 2160 pixelů. Což znamená 4krát větší zobrazovací plochu, než nabízí 1080p panely.

Hlavní zajímavostí monitoru je ale podpora technologie Nvidia G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s obrazem z grafické karty, čímž má zamezit trhání obrazu, protože obě dva výstupy jsou v souhře. Grafika čeká na obnovovací frekvenci monitoru a podle té upraví svůj výstup. Standardnímu monitoru s 60 Hz odpovídá rychlost 60 FPS, což je často problém dosáhnout pro slabší grafické karty ve vysokém rozlišení. G-Sync mění frekvenci monitoru od 30 do 144 Hz, dle počtu vykreslených snímků za sekundu, které vyšle grafická karta.

Ale zpět k monitoru, který má být vhodný pro grafiky, spisovatele (určitě i redaktory :o) či hráče, protože má šetřit jejich zrak i dalšími funkcemi, jako je stabilní napájecí proud (pro eliminaci blikání), matná obrazovka (jak převratné), automatické stmívání jasu dle světelných podmínek. Pozorovací úhly činí 170 / 170 stupňů, DisplayPort 1.2 a čtyři USB 3.0 porty

Acer v tiskové zprávě tvrdí, že jde o celosvětově první podobný monitor. Na internetu pouze po několika sekundách googlováni objevíte Asus se stejnou funkcí, avšak rozlišením “pouze” Full HD. Acer XB280HK se začne prodávat, co nevidět.

Zdroje: Acer, GeForce, Tinh té

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Nepřehlédněte

Po delší době přinášíme video z rozbalení nějaké té “hračky”, tentokrát herní myši Niceboy Oryx M300 Duke. Ta chce oslovit dobrým poměrem ceny a výkonu při max. DPI 6 400 a nízké hmotnosti.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek