Čtvrtek , 30. 11. 2023

Ondřej

Acer oznámil 4K monitor s Nvidia G-Sync

24. 05. 2014

24. 05. 2014

Acer XB280HK je herním monitorem s úhlopříčkou 28 palců, LED podsvícením a rozlišením 4K Ultra HD, 3840 × 2160 pixelů. Což znamená 4krát větší zobrazovací plochu, než nabízí 1080p panely.

Hlavní zajímavostí monitoru je ale podpora technologie Nvidia G-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s obrazem z grafické karty, čímž má zamezit trhání obrazu, protože obě dva výstupy jsou v souhře. Grafika čeká na obnovovací frekvenci monitoru a podle té upraví svůj výstup. Standardnímu monitoru s 60 Hz odpovídá rychlost 60 FPS, což je často problém dosáhnout pro slabší grafické karty ve vysokém rozlišení. G-Sync mění frekvenci monitoru od 30 do 144 Hz, dle počtu vykreslených snímků za sekundu, které vyšle grafická karta.

Ale zpět k monitoru, který má být vhodný pro grafiky, spisovatele (určitě i redaktory :o) či hráče, protože má šetřit jejich zrak i dalšími funkcemi, jako je stabilní napájecí proud (pro eliminaci blikání), matná obrazovka (jak převratné), automatické stmívání jasu dle světelných podmínek. Pozorovací úhly činí 170 / 170 stupňů, DisplayPort 1.2 a čtyři USB 3.0 porty

Acer v tiskové zprávě tvrdí, že jde o celosvětově první podobný monitor. Na internetu pouze po několika sekundách googlováni objevíte Asus se stejnou funkcí, avšak rozlišením “pouze” Full HD. Acer XB280HK se začne prodávat, co nevidět.

Zdroje: Acer, GeForce, Tinh té

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek