Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

AMD představuje Radeon R9 280

05. 03. 2014

05. 03. 2014

Rozhodně nečekejte maximální výkon, jako u nedávno představene GeForce, karta míří na jiný typ zákazníků.

Grafická karta bude logicky o něco pomalejší než Radeon R9 280X a vlastně se moc neliší ani od předchozí generace Radeonu HD 7950 se stejným GPU „Tahiti“, má velmi podobné parametry jako počet stream procesorů, texturovacích jednotek i frekvenci pamětí. Frekvence GPU bude o málo vyšší – konkrétně o 8 MHz v boost módu. Též spotřeba bude vyšší, dosáhne na 250 W (o 25 W více). Počáteční cena má činit 280 USD (asi ), Radeon R9 280X stojí na českém trhu okolo 7 000 – 8 000 Kč.

Zdroj: AnandTech, ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek