Sobota , 23. 11. 2024

Klement

BenQ XR3501 – zahnutý „závodní“ monitor

09. 07. 2015

09. 07. 2015

Společnost BenQ oznámila nový monitor s úhlopříčkou 35 palců a nativním rozlišením 2 560 ×1 080, což značí poměr stran 21 : 9. Určen je zejména na závodní hry a lepšímu zážitku má pomoci i skutečnost, že je zahnutý.

Z dalších specifikací zmiňme obnovovací frekvenci 144 MHz s dobou odezvy 4 ms. Kontrastní poměr činí 2 000 : 1 a jas maximálních 300 cd/m2 při pozorovacích úhlech 178 stupňů. K počítači jej můžete připojit prostřednictvím DisplayPortu 1.2, mini DisplayPortu či jednoho ze dvou HDMI verze 1.4. Na trhu se panel objeví v průběhu srpna, cenu zatím neznáme.

Zdroje: TechPowerUp, BenQ

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek