Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Čerstvý vítr do MP3 – novinky Doonio

04. 05. 2007


Není tomu dlouho, co jsme měli v redakčním testu podařený osobní mediální přehrávač Doonio Entra. Výrobce jako všichni inovuje a přichází i několika velmi zajímavými novinkami.

Značka Doonio nepatří ve spotřební elektronice zrovna k nejznámějším, ale začíná se díky vyvedeným produktům čím dál více prosazovat. Jak jste si mohli přečíst, model Entra není vůbec k zahození a teď český distributor paletu přístrojů doplňil o další tři modely.

Doonio Mystick

Klasický USB “stickový“ model pro nenáročné v již milionkrát použitém designu. Nepřináší nic moc nového, brojí hlavně cenou a dodává se v kapacitách 1, 2 a 4GB. Drobná inovace v podobě úsporného OLED displeje, tradiční napájení AAA baterií a ochuzen není ani o dnes už běžné funkce FM rádia a diktafonu. Podporované formáty jsou jen a pouze MP3 a WMA, ale víc se od obyčejného MP3 přehrávače nečeká.


Doonio Mystik pro nenáročné

Doonio Forty

O poznání zajímavější a dražší model jako by navazoval na to dobré z Entry, vyslyšel všechny výtky a kromě lepšího ovládání a displeje má i další změny k lepšímu. Tou nejpotěšlivější je přehrávání AVI videa DivX bez nutnosti konverze do speciálního formátu a rozlišení, jak tomu je u Entry. TFT displej úhlopříčky 2,4” s rozlišením 320×240 při 262 000 barvách by měl poskytnout již solidní rozlišení jak pro video, tak pro JPEG obrázky. Pro napájení je použita lehká Li-ion baterie a slibovaná výdrž přístroje (kterou nutno brát s rezervou) až 50 hodin. Netypické jsou dva výstupy na sluchátka. Bude se dodávat v kapacitách 1 a 2GB, nicméně ty lze dále rozšiřovat pomocí Micro SD karet.


Doonio Forty nejen pro DivXaře

Doonio X5

Jako stylovou záležitost zřejmě Doonio zamýšlí model X5. Vybaven je pokročilým OLED displejem schopným zobrazit 262 000 barev. Ten zajistí výbornou čitelnost i na slunci. Je však menší než u Forty (1,8”) a jak znám OLED, bude mít hrubší rastr, který pro jistotu dovozce nedodává. Prostě není to přistroj na video, respektive umí video formát MTV, ale na AVIčka je dělaná Forty. Zajímavé jsou velmi decentní rozměry 72x46x12 a hmotnost s Li-pol baterií pouhých 45g. Základní 1GB lze hravě rozšířit běžnou SD kartou.


Stylovka Doonio X5

MP3 Přehrávače Doonio můžete zakoupit na Audigo.cz.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek