Sobota , 09. 08. 2025

Roman

CES 2017 – mobilní GeForce GTX 1050(Ti) rychlejší než na desktopu

04. 01. 2017

04. 01. 2017

Nvidia představila nové herní grafické karty z těch nejslabších z řady GTX, modely 1050 / 1050 Ti, které zaujmou skutečností, že nabízí vyšší taky než desktopové verze.

Silnější GeForce GTX 1050 Mobile se pochlubí 1 493 MHz /1 620 MHz místo 1 290 MHz / 1 392 MHz u desktopové verze. U slabšího modelu GTX 1050 Mobile je rozdíl méně patrný při 1 354 /1 493 MHz, což se skoro shoduje s 1 354 MHz / 1 455 MHz u stolní karty.

TIP: Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Zbylé parametry naznačují, že karta má nahradit starší GeForce GTX 960M. Posuďte sami:

  • GTX 1050 Mobile – 640 CUDA jader, 40 TMU,
  • GTX 1050 Ti Mobile – 768 CUDA jader a 48 TMU.

Paměti budou 4 GB GDDR5 při 128bitové sběrnici. Cílovou skupinou tak nejsou 4K displeje ale spíše panely s Full HD rozlišením.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Nepřehlédněte

Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek