Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Co skrývají smartphony?

05. 02. 2014

05. 02. 2014

Studie 2014 Love, Relationships & Technology survey od McAfee tvrdí, že polovina dospělých Američanů používá mobily k posílání peprných fotek a videí. Co dále?

Společnost McAfee zkoumala, jak více než 1 500 uživatelů sdílí a ukládá intimní data (nahé fotky, videa, choulostivé SMS i hesla) na svých chytrých telefonech. Sdílení hesel mezi blízkými, vyměňování fotografií mezi milenci a sílení úctů – vše zdánlivě neškodné věci, které se v rukou cizích lidí mohou stát citlivými, anebo vás připravit o soukromí. Výzkum ukazuje, jak to vše může vést ke kyberstalkingu a online úniku dat.

Co na sebe uživatelé prozradili?

  • 98 % používá telefon k focení
  • 54 % přijímá a odesílá intimní obsah (videa, SMS, fotky)
  • 46 % dospělých sdílí hesla s jinou osobou (dříve 54 %)
  • 47 % sdílí i emailové účty
  • 43 % bankovní detaily
  • 42 % používá stejné heslo na různých zařízeních, což nahrává hackerům
  • 30 % lidí souhlasilo se sledováním Facebooku expartnerů svých přátel
  • 28 % si vzalo mobil svých příbuzných, aby si prohlédli jeho obsah
  • 20 % respondentů se pravidelně (měsíčně) hlásí na Facebook svých partnerů jejich heslem

TIP: Windows 8 chrání indické ženy

McAfee proto radí nesdílet hesla s ostatními, vyhnout se slabým heslům i těm snadno určitelným (datum narozenin, opakující se číslice apod.). Heslo by mělo mít minimálně 6 znaků a obsahovat i číslice. My dodáváme, že je jistě užitečné přemýšlet, co, kde a s kým budeme sdílet.

Zdroj: McAfee

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek