Středa , 25. 12. 2024

Boží hod - 1. svátek vánoční

Čtenářská inspirace: HPTC podle EraserHead díl 3.

25. 02. 2009

25. 02. 2009

 
Jak jsem již několikrát psal, rozhodl jsem se postavit vlastní case, protože jsem na trhu nenašel žádný v provedení desktop se čtyřmi 5,25“ pozicemi. Rozhodl jsem se použít lamino – dřevotřískové desky s povrchem imitace dřeva. A podařilo se…

 
Článek je pokračování seriálu o stavbě HTPC jednoho z našich čtenářů. První díl najde zde, druhý díl o výběru MCE systému zde.
 
Standardní tloušťka desek je 18 mm. Materiál jsem bez problému sehnal v prodejně nábytku. Vybral jsem si barvu černý antracit, cena 390 Kč je včetně olepení hran a DPH.
 
 
Čelní desku jsem pak ještě odvezl truhláři, majiteli NC frézy, aby mi vyřezal otvory. Ten si za 3 hodiny práce řekl o 400 Kč.
 
 
 
Desky jsou spojené obyčejnými železnými úhelníky z OBI, cena 12 Kč/kus. Já jich celkem použil jedenáct.
 
 
 
Když už jsem byl v OBI, koupil jsem ještě krabičku vrutů 3,0 x 16 mm, sadu šesti gumových pralinek pro podložení základní desky, čtyři přísavky pro uchycení pevného disku a čtyři pogumované knoflíky k šuplíku, které jsem použil jako nožičky celé skříně. Nákup za celkem cca 300 Kč. Pak už jen půl dne práce a zde je výsledek.
 
 
 
Na poslední fotografii je vidět že místa je více než dost, v případě nouze mohl být case kratší a užší. Já jsem se rozhodl využít luxusu většího místa. Taktéž jsem nijak neřešil chlazení, chladič je i po hodině provozu pouze vlažný. Uvidím, co s teplotou udělá uzavřený prostor. Původně jsem myslel, že transformátor dám také do skříně, ale jeho teplota mě přesvědčila, že mu bude venku lépe. Ve skříni ještě není uklizeno. Pokud hledáte pevný disk, je volně položený pod DVD mechanikou.
 
 
 
Otáčky ventilátoru na chladiči procesoru jsou sníženy na 20% pomocí programu AMD 64 CPU Assistant, verze 0.6.4.230 (http://www.hexy.name/AMD64CPUAssistant.html). Pozor, aktuální verze 0.9.2.341 již regulaci otáček neumožňuje. Samozřejmě vám nic nebrání použít SpeedFan.
 
 
To je asi k hardware všechno. V nejbližší budoucnosti mě čeká vyřešit problém přenosu obrazu z PC do TV. Současnosti používám S-video, ale obraz je takový mdlý, barvy se slévají, písmo je špatně čitelné. Budu testovat přenos z VGA –> RGB SCART s pomocí programu PowerStrip, v záloze mám ještě cestu YPbPr –> SCART.
 
 
EraserHead

 

K TÉMATU  Recenze Lamax EasyLight1 – styl i funkce v harmonii

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek