Čtvrtek , 26. 12. 2024

Štěpán

Čtenářská inspirace: HPTC podle EraserHead díl 3.

25. 02. 2009

25. 02. 2009

 
Jak jsem již několikrát psal, rozhodl jsem se postavit vlastní case, protože jsem na trhu nenašel žádný v provedení desktop se čtyřmi 5,25“ pozicemi. Rozhodl jsem se použít lamino – dřevotřískové desky s povrchem imitace dřeva. A podařilo se…

 
Článek je pokračování seriálu o stavbě HTPC jednoho z našich čtenářů. První díl najde zde, druhý díl o výběru MCE systému zde.
 
Standardní tloušťka desek je 18 mm. Materiál jsem bez problému sehnal v prodejně nábytku. Vybral jsem si barvu černý antracit, cena 390 Kč je včetně olepení hran a DPH.
 
 
Čelní desku jsem pak ještě odvezl truhláři, majiteli NC frézy, aby mi vyřezal otvory. Ten si za 3 hodiny práce řekl o 400 Kč.
 
 
 
Desky jsou spojené obyčejnými železnými úhelníky z OBI, cena 12 Kč/kus. Já jich celkem použil jedenáct.
 
 
 
Když už jsem byl v OBI, koupil jsem ještě krabičku vrutů 3,0 x 16 mm, sadu šesti gumových pralinek pro podložení základní desky, čtyři přísavky pro uchycení pevného disku a čtyři pogumované knoflíky k šuplíku, které jsem použil jako nožičky celé skříně. Nákup za celkem cca 300 Kč. Pak už jen půl dne práce a zde je výsledek.
 
 
 
Na poslední fotografii je vidět že místa je více než dost, v případě nouze mohl být case kratší a užší. Já jsem se rozhodl využít luxusu většího místa. Taktéž jsem nijak neřešil chlazení, chladič je i po hodině provozu pouze vlažný. Uvidím, co s teplotou udělá uzavřený prostor. Původně jsem myslel, že transformátor dám také do skříně, ale jeho teplota mě přesvědčila, že mu bude venku lépe. Ve skříni ještě není uklizeno. Pokud hledáte pevný disk, je volně položený pod DVD mechanikou.
 
 
 
Otáčky ventilátoru na chladiči procesoru jsou sníženy na 20% pomocí programu AMD 64 CPU Assistant, verze 0.6.4.230 (http://www.hexy.name/AMD64CPUAssistant.html). Pozor, aktuální verze 0.9.2.341 již regulaci otáček neumožňuje. Samozřejmě vám nic nebrání použít SpeedFan.
 
 
To je asi k hardware všechno. V nejbližší budoucnosti mě čeká vyřešit problém přenosu obrazu z PC do TV. Současnosti používám S-video, ale obraz je takový mdlý, barvy se slévají, písmo je špatně čitelné. Budu testovat přenos z VGA –> RGB SCART s pomocí programu PowerStrip, v záloze mám ještě cestu YPbPr –> SCART.
 
 
EraserHead

 

K TÉMATU  Recenze herní myši Genesis Krypton 550 - hraj s lehkou rukou

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek