Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Čtenářská inspirace: HPTC podle EraserHead díl 3.

25. 02. 2009

25. 02. 2009

 
Jak jsem již několikrát psal, rozhodl jsem se postavit vlastní case, protože jsem na trhu nenašel žádný v provedení desktop se čtyřmi 5,25“ pozicemi. Rozhodl jsem se použít lamino – dřevotřískové desky s povrchem imitace dřeva. A podařilo se…

 
Článek je pokračování seriálu o stavbě HTPC jednoho z našich čtenářů. První díl najde zde, druhý díl o výběru MCE systému zde.
 
Standardní tloušťka desek je 18 mm. Materiál jsem bez problému sehnal v prodejně nábytku. Vybral jsem si barvu černý antracit, cena 390 Kč je včetně olepení hran a DPH.
 
 
Čelní desku jsem pak ještě odvezl truhláři, majiteli NC frézy, aby mi vyřezal otvory. Ten si za 3 hodiny práce řekl o 400 Kč.
 
 
 
Desky jsou spojené obyčejnými železnými úhelníky z OBI, cena 12 Kč/kus. Já jich celkem použil jedenáct.
 
 
 
Když už jsem byl v OBI, koupil jsem ještě krabičku vrutů 3,0 x 16 mm, sadu šesti gumových pralinek pro podložení základní desky, čtyři přísavky pro uchycení pevného disku a čtyři pogumované knoflíky k šuplíku, které jsem použil jako nožičky celé skříně. Nákup za celkem cca 300 Kč. Pak už jen půl dne práce a zde je výsledek.
 
 
 
Na poslední fotografii je vidět že místa je více než dost, v případě nouze mohl být case kratší a užší. Já jsem se rozhodl využít luxusu většího místa. Taktéž jsem nijak neřešil chlazení, chladič je i po hodině provozu pouze vlažný. Uvidím, co s teplotou udělá uzavřený prostor. Původně jsem myslel, že transformátor dám také do skříně, ale jeho teplota mě přesvědčila, že mu bude venku lépe. Ve skříni ještě není uklizeno. Pokud hledáte pevný disk, je volně položený pod DVD mechanikou.
 
 
 
Otáčky ventilátoru na chladiči procesoru jsou sníženy na 20% pomocí programu AMD 64 CPU Assistant, verze 0.6.4.230 (http://www.hexy.name/AMD64CPUAssistant.html). Pozor, aktuální verze 0.9.2.341 již regulaci otáček neumožňuje. Samozřejmě vám nic nebrání použít SpeedFan.
 
 
To je asi k hardware všechno. V nejbližší budoucnosti mě čeká vyřešit problém přenosu obrazu z PC do TV. Současnosti používám S-video, ale obraz je takový mdlý, barvy se slévají, písmo je špatně čitelné. Budu testovat přenos z VGA –> RGB SCART s pomocí programu PowerStrip, v záloze mám ještě cestu YPbPr –> SCART.
 
 
EraserHead

 

K TÉMATU  Co oči vidí, srdce bolí: Sony KDL 32S2530 versus Samsung 32R86BDX – část I.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek