Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Diskuze k článku

13 komentářů

    1. Re: Zdravim,ma nekdo s timto
      ja ho mam doma a naprosta spokojenost. ovladani je super, smerova tlacitka pouzivam v MCE a jinak mod mysi. Za par hodin to cloveku priroste k ruce a nauci se to ovladat.
      Pouzivam 1920×1080 a trefit se do maleho OK nebo treba oznacit tecku v textu neni problem. Jen pri vysokem rozliseni a velkou tv je to trochu telocvik:-)

      Par minusu:
      1) Narozdil od imonu ale zapnout pc neumi (vypnout ano), ale pouzivam stejne jen standby a to funguje on/off.
      2) Chybi mi tam taky „druhe“ tlacitko power pro vypnuti MCE – ale s tim si jeste vyhraju – existuje nejaky soft na preprogramovani klaves dalky (nastavim to na Alt+F4 a je to).
      3) Dalsi minus je slozite programovani ostatnich zarizeni (TV,reciever), ale zatim jsem na to nemel cas – napoprve to neslo tak jsem se na to zatim vykaslal. Zaplat panbuh ze to ale dalka vubec umi (a to nejen kodem ale i naucenim z original dalky), moc jich na trhu s touto funkci neni.
      4) A posledni minus je nemoznost zadavat text jako sms (pres cisla) – v MCE funguje, ale ve vistach ne. Pry ale neexistuje zadna dalka co to umi.

      Takze hodnotim 9/10, kez by se doladily i ty zbyle drobnosti. Pak by to byla naprosta bomba – vyhodil bych klavenici (mys uz jsem vyhodil), a ostatni dalky k tv.

      vsem to doporucuji, pokud to dokazou sehnat. jeden jsem koupil pres inzerat na sbazaru. oficialne to nikdo nedovazi a na nemeckym ebay taky problem.

      1. Re: Zdravim,ma nekdo s timto
        jo a posledni drobnost – narozdil od imonu se nemusim „trefovat“ na prijmac a mirit dalkou na PC – gyration funguje i za rohem. a musim rict ze imon ovladac je pekna pruda, staci mit pc „z uhlu“ a uz se nechyta. a ta simulace mysi u imonu je pekne na…

        1. Re: Zdravim,ma nekdo s timto
          Ahoj, take mam tento ovladac doma, a musim rict, ze je super. Gyroskopicky pohyp kurozoru opravdu nahradi mys.

          k minusu, co uvadi leeo:

          1) Pro vypinani a zapinani jsem rozfungoval S3 rezim.

          2) Ja MCE vypinam pre funkci mysi, nebo vezmu do ruky klavesnici Genius Luxmate 810 a stisknu Alt-Tab.

          3) Naprogramoval jsem si ovladani TV pres tento ovladac (povedlo se napoprve) a je to super, staci jeden ovladac na TV i HTPC.

          4) Text se mi nepovedlo rozfungovat. Hold pouziju klavesnici.

  1. Zapinani/vypinani
    Nevite nekdo, jestli je to schopne i zapnout/resetovat HTPC? divam se, ze tam je senzor do USB, napr. iMON se propojuje se zdrojem i deskou…

    1. re: zapinani/vypinani
      Domnívám se, že to půjde bez problémů. Vypnutí si zajistí ovladač zařízení, zapnutí periferním zařízením dnes podporuje většina základních desek.

      1. re: zapinani/vypinani
        Obavam se, ze nekdy jenom domnivat se nestaci. Videl jsem starsi desku, kde usb wake-up fungoval jen pri stand by a nikoliv pri uplnym vypnuti.
        Jinak zeptam se na jinou vec, videl jsem dalkac pro televizi s touchpadem, je neco takovyho i pro HTPC?
        U toho pohybovyho cidla by me zajimala citlivost, aby nebyla snaha trefit se na „OK“ utrpenim..
        Osobne uvazuju o case Silverstone Bach, ktery ma ovladac v setu. Nevi nekdo jak to funguje tam? Diky za odpoved.
        Zaverem jeste musim ocenit to, ze takovato serie clanku vznikla, myslim ze nejenom mne se velmi hodi.

        1. re: zapinani/vypinani
          Řekl bych, že ten pohybový senzor není určen jako náhrada myši (pro klikání na ikony), ale zvládne pohyb po velkých „ikonách“ v MCE. Pro preciznější pohyb je na dálkáči tuším takové všesměrové tlačítko. To bývá i na jiných MCE ovladačích. Ovladač s touchpadem by byl asi super, ale takový jsem zatím neviděl. A toho zapínání/vypínání bych se opravdu nebál.

          1. re: zapinani/vypinani
            Nasel jsem jedno touchpad-based zarizeni na prezentace.
            Mohlo by to sice chodit i s MCE, ale daleko radsi bych videl neco podobnyho, co je udelany pro MCE primo a s urcitou „zarukou“ bezproblemovyho fungovani.
            http://www.semsons.com/witorecow.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek