Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Další „třídní“ notebook je Chromebook

02. 07. 2014

02. 07. 2014

V ČR víme již z dob projektu Internet do škol, že segment školství je pro spoustu firem lukrativním trhem. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví první Chromebook určený prvořadě pro nasazení ve třídách, nese jméno CTL Education Chromebook.

Intel již léta navrhuje své Classmate, MIT léta toužila po notebooku pro každé dítě za 100 USD, který stál nakonec 200 USD (platili jste rovnou dva kusy – druhý měl směřovat do zemí třetího světa) s názvem XO.

Společnost CTL představila na konferenci International Society for Technology in Education odolný stroj s 4jádrovým procesorem Intel Celeron N2930 „Bay trail“ s max. frekvencí 2,13 GHz, který si vystačí s pasivním chlazením, o čemž jsme se sami přesvědčili. Dále matný 11,6palcový displej s rozlišením 1366 × 768, 4 GB RAM a 16 GB SSD či otočnou kameru – taktéž se zvětšovacím sklem (zvětšení až 30 ×). Výdrž může být kolem 8 hodin. Operačním systémem samozřejmě Chrome OS. Cena: 279 USD (asi 5 600 Kč).

Zdroje: TechPowerUp, 2goPC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek