Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

Další „třídní“ notebook je Chromebook

02. 07. 2014

02. 07. 2014

V ČR víme již z dob projektu Internet do škol, že segment školství je pro spoustu firem lukrativním trhem. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví první Chromebook určený prvořadě pro nasazení ve třídách, nese jméno CTL Education Chromebook.

Intel již léta navrhuje své Classmate, MIT léta toužila po notebooku pro každé dítě za 100 USD, který stál nakonec 200 USD (platili jste rovnou dva kusy – druhý měl směřovat do zemí třetího světa) s názvem XO.

Společnost CTL představila na konferenci International Society for Technology in Education odolný stroj s 4jádrovým procesorem Intel Celeron N2930 „Bay trail“ s max. frekvencí 2,13 GHz, který si vystačí s pasivním chlazením, o čemž jsme se sami přesvědčili. Dále matný 11,6palcový displej s rozlišením 1366 × 768, 4 GB RAM a 16 GB SSD či otočnou kameru – taktéž se zvětšovacím sklem (zvětšení až 30 ×). Výdrž může být kolem 8 hodin. Operačním systémem samozřejmě Chrome OS. Cena: 279 USD (asi 5 600 Kč).

Zdroje: TechPowerUp, 2goPC

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek