Pondělí , 14. 10. 2024

Agáta

Dell UltraSharp UP2715K – když 4K nestačí

19. 11. 2014

19. 11. 2014

Společnost Dell plánuje ještě letos v prosinci začít prodávat svůj 27palcový monitor s rozlišením ne 4K, ale rovnou 5K (5 120 × 2 880, též UHD+) za cenu pod 2 000 USD (asi 44 200 Kč). Získá tím nepřesvědčivé světové prvenství v spotřebním sektoru.

Nepřesvědčivé, protože jej předběhlo jej Apple s iMacem (již někdy v říjnu). To však mluvíme o PC typu „vše v jednom“, tudíž v sektoru monitorů Dell opravdu první bude. Ale sami asi cítíte, že „Ameriku objevil“ stejně iMac. Ale záleží na tom vůbec? Tak jak tak budete mít k dispozici půochu čítající 5,3krát více pixelů, než vám nabídnou Full HD panely (1920 × 1080).

Srovnání detailu Full HD a 5K rozlišení u při stejné úhlopříčce a detail reproduktoru.

Ono rozlišení není vše, protože třeba nechybí 16W reproduktory Harman Kardon, pět USB portů 3.0. O grafický vstup se postará Mini DisplayPort či dva DisplayPorty (nutné pro 5K) a čtečka paměťových karet. Dále kontrastní poměr 1 000 : 1, jas 350 cd/m2, dobu odezvy 8 ms a LED podsvícení. Matice je typu IPS s Color Gamut Adobe RGB 99 %.

Zdroje: Dell, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Nepřehlédněte

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek