Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Diskuze k článku

18 komentářů

 1. Re: DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku
  některé STB mají zapnuté spotřebu 11W a vypnuté 8,5W. Některé dokonce mezi standby a zapnuto mají rozdím jen 0,5W.

  1. Re: spotřeba dvb-t
   Tohle bude asi řešit EU nařízením výrobcům. Když může mít jeden STB spotřebu stand-by hluboko pod 1 W, tak můžou i ostatní. Stejně tak není důvod, aby STB bral 15 W namísto 8 W za provozu jen proto, že je návrhář a výrobce lempl. A protože to zákazníci (trh) neřeší, přijde to rozkazem a ušetří se obrovské spousty energie. Tedy možná 🙂

    1. Re: spotřeba dvb-t
     Jen doplním, že neodpojuji elektronické přístroje od sítě jen kvůli spotřebě ve Stand-By, ale hlavně kvůli strachu, že v nepřítomnosti vyhoříme. Zapínám je jen při používání a s práškovým hasičákem v ruce 🙂
     Bohužel jsem pár současných elektronických zázraků viděl i zevnitř a jsa bastlíř amatér a navíc vzdělán v příbuzných oborech (SŠ energetika + VŠ automatizace), jsem z konstrukcí a provedení spínaných zdrojů značně deprimován. Kritizované PC noname zdroje (čti Eurocase) a spol. jsou proti tomu poctivost sama.
     S prodlužovákem z Lidlu to byl fór – nějaký podobně kvalitní z Traumax-X či odkud jsem ho měl jsem taky rozebral, protože “neprodlužoval”. Tak pěkně pájené (čti lepené) spoje jsem nikdy neviděl. Vypínací prodlužováky si “stavím” sám – kupuji v elektro velkoobchodě flexošňůry a pětizásuvky s vypínačem. Je to dražší a pracnější, ale za klidnější spaní se mi to vyplatí ….

     1. Re: spotřeba dvb-t
      Pod tohle se podepíšu. Já veškerou CENNOU elektroniku (audio/video, PC, lednička) mám zapojené přes pejsky nebo zásuvky s přepěťovou ochranou od APC či Belkina. Navíc elektroniku, která nemusí zrovna stále běžet, vždy vypnu od sítě, pokud ji nepoužívám. Ono úplně stačí, když jsem se na záznamovém osciloskopu (sbírá data v nastavitelnám časovém rozpětí) podíval, jaký lítaj po síti špičky a rušení od souseda Franty samodoma míchačky, sekačky, apod.

 2. Re: DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku
  Nevím proč u podobného Mascom MC 520 T (mají shodný fw i ovladač) všichni citují zvýšenou spotřebu opsáním ze štítku přístroje (alespoň že Vy čestně píšete “udávaná spotřeba” 🙂 ). Dimenze zdroje 15W ano, ale třeba konkrétně ten Mascom MC 520 T u kterého všichni recenzenti papouškují spotřebu 15W baští v reálu zapnutý asi jen 7-8W (přibližně, už je to delší doba, a měřeno ampérmetrem), a vypnutý asi 3W, což považuji za standart a věřím že tento STB na tom bude hodně podobně.
  Poněkud víc žerou některé PVR s nahráváním na HDD, a to žel i ve stand – by.
  Jinak tento ovladač, byť nevypadá krásně, mi do ruky sedl a je příjemně malinkej, dobře se mi držel.
  Mascom měl paměť na mnoho stránek txt, myslím že zde to bude shodné.

  1. Re: DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku
   Spotřebu jsem opravdu neměřil, takže díky za upřesnění. 8 W při zapnutém přístroji je dobré, 3 W ve stand-by je ale pořád ještě dost – např. Philips to má většinou pod 1 W velmi blízko nule.

   1. Re: DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku
    Dobrý den,

    měřil někdo z vás skutečnou spotřebu u tohoto modelu? Ve stand by docela hřeje, takže se obávám, aby nežral opravdu hodně.

    Škodí STB vypojení od sítě? Případně po jak dlouhé době se anuluje paměť?

    Děkuju

   1. Re: mpeg2 alebo aj mpeg4?
    Zatím… Mpeg4 věřím že přijde časem i u nás, nejspíš s nástzupem HD. No snad příliš do té doby nezešedivíme.

    1. Re: mpeg2 alebo aj mpeg4?
     Domnívám se, že kupovat STB s výhledem využití MPEG-4 v rámci několika let (a to nejdříve) nemá smysl.

     1. Re: mpeg2 alebo aj mpeg4?
      Souhlasím, do té doby ceny HD spadnou a hlavně bude jistota že budou fungovat skoro 100% :-). Nepříjemné to ale bude to u současných HD TV s tunerem již vestavěným jen SD (komfort)…

     2. Re: mpeg2 alebo aj mpeg4?
      Jo a jak asi chcete přijímat Nova HD, která už na MPEG 4 běží? Nebo snad Nova plánuje dowgradovat v budoucnu na MPEG 2, to asi ne ? A až bude v pásmu moc těsno tak stejně všichni přejdou na MPEG 4 a to odhaduji na 3-4 roky, chcete si pak kupovat dnes běžně nedostupné dekodéry do CI/PCMCIA slotu aby jste mohli vidět i MPEG 4? Kdoví jestli budou kompatibilní se všemi zařízeními a jaká bude jejich cena

     3. Re: mpeg2 alebo aj mpeg4?
      Ve vzduchu těsno nebude, máme tu 3 multiplexy a 4tý bude taky. Programů je v nich sice dost, ale jeden horší než druhý. Za ty 3-4 roky jich minimálně třetina zkrachuje. Taky bych měl radši vysílání v MPEG-4, ale všichni víme, jak to u nás funguje. Vše trvá a trvá…

 3. Re: DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku
  Možná by bylo záhodno uvést, že výstup HDMI neumí upscale na 1080i nebo 1080p ani náhodou 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek