Středa , 27. 11. 2024

Xenie

DVD novinky u Philipsu

02. 05. 2007


„Občerstvení“ modelů DVD přehrávačů se nevyhnulo ani Philipsu . Změny jsou však stejně jako nedávno u Panasonicu jen vyloženě kosmetické. Philips navíc pro český trh nemá připravený zatím ani model s Blu Ray mechanikou.

U nových modelů DVD přehrávačů Philips bychom si mohli zahrát oblíbenou hru z křížovkářských novin “poznej deset rozdílů“. Změn je opravdu pomálu a novinky nepřicházejí s ničím převratným. Ono taky v DVD už moc převratného vymyslet nejde, nicméně vždy je možné osadit lepší převodníky a podporu více mediálních formátů. Stejně tak vylepšení podpory DivX titulků, jaké jsme mohli nedávno obdivovat u nového Fergusona D-770. Bohužel renomovaní výrobci jsou v tomto dost strnulí a tak víceméně jen decentně vylepšují svoje minulé modely.

Snad začít tím, co zůstalo pro všechny přehrávače s minulou generací společné. Je to hlavně použití kvalitních D/A převodníků 12bit/108MHz pro obraz a 192KHz/24 bit pro zvuk, což většině více než stačí, ale konkurence už sem tam nabídne ve stejné kategorii i ještě lepší varianty. Stejná zůstavá i široká podpora formátů včetně nového DivX Ultra. Jak je to s českými titulky zatím těžko odhadovat, české OSD menu stejně jako u minulé generace ve specifikacích opět chybí.


Philips DVP5980 s HDMI a USB

Základem pro nenáročné je levný model DVP3144 nahrazující DVP3142. Změny jsou vyloženě kosmetické. Tento model už by měl být v prodeji. Zajímavějšího vylepšení doznal vyšší model DVP5160 střídající 5140ku. Philips mu dal do vínku konečně i velmi populární konektor USB pro připojení externího flashdisku, MP3 přehrávače atd. Tento střední typ ještě neobsahuje HDMI výstup. Tím disponuje až vrcholný model DVP5980. Ten posílá na odpočinek populární 5960ku. USB obsahovala už i předešlá generace a kromě drobných změn v designu je hlavní změnou nová verze HDMI rozhraní, která už podporuje progresivní zobrazení i pro nejvyšší rozlišení 1080p (stejně jako u Panasonic). Tento kousek by se měl do českého prodeje dostat do čtrnácti dnů a hned jak se tak stane, podrobíme ho neprodleně redakčnímu testu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Nepřehlédněte

Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek