Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Evropská komise chce ODF

14. 01. 2014

14. 01. 2014

Všechny evropské instituce by měly být schopny používat Open Document Format (ODF) pro vzájemnou komunikaci i výměnu informací s občany, doporučuje vicepresident Evropské komise Maroš Šefčovič.

Takto stručně zněla jeho odpověď na otázku Amelie Andersdotter, poslankyně Evropského parlamentu za Pirátskou stranu. Ta v listopadu položila EK celkem pět otázek na téma editovatelných formátů elektronických dokumentů.

Hlavní „message“ obsažená v odpovědi zni: „Pro výměnu s vnějším světem, včetně občanů a jiných orgánů veřejné správy, je přístup jasně otevřený. “ U neměnných dokumentů se doporučuje všem evropským institucím podporovat jako minimální počet dvě normy ISO – Open Document Format ( ODF) a Office Open XML (OOXML).

To zní sice krásně, ale například Maël Brunet, ředitel OpenForum Europe, poukázal na to, že v reálu tomu tak nebývá – často je používán formát PDF (ne nelogicky) či OOXML ve verzi od Microsoftu. Formát ODF bývá v takových případech používán pouze na požádání a dokumenty mohou obsahovat chyby ve formátování. A to může způsobovat problémy.
 

Zdroj: EK – Open source observatory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek