Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: Ušetřete při nákupu pevného disku!

18. 07. 2014

Potřebujete rozšířit kapacity pro své fotky, videa, hudbu nebo programy? Může být i o stokoruny výhodnější pořídit si externí disk, než pouhý interní. Přitom budou totožné. Takže ušetříte a ještě vám zbude USB 3.0 rámeček na disky.

Poohlížíte se po dalším pevném disku? Možná nepotřebujete externí, ale stačí vám pouhý harddisk, ať už do počítače, nebo do NASu, nebo jako výměnný do jiného externího boxu. A tak zabrousíte do příslušných sekcí interních pevných disků…

Ale schválně se zkuste podívat do sekce externích pevných disků! Uveďme si příklad:

  • Externí disk Seagate Expansion 2TB (3,5″, USB3.0, STBV2000200) stojí na Heuréce 1812 Kč s daní.
  • Interní samostatný disk o stejné kapacitě 2 TB (Seagate Barracuda 7200.12 2TB) stojí 1925 Kč s daní.
 
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

To máme přes 100 korun rozdíl ve prospěch externího disku. Kupříkladu externí Seagate Expansion se dá rozebrat, pevný disk vybrat a jak ten, tak i rámeček, dále používat. Dvě mouchy za nižší cenu, než jedna?!

PŘEČTĚTE SI TAKÉKam ukládat filmy, hudbu a fotky? Na datové úložiště NAS

Má to háček? Ano. Box si můžeme při demontáži trochu pocuchat a už nebude vypadat nejlépe. Nemůžeme ale hlavně vědět jistě, jaký disk si v rámečku kupujeme. Ale dle informací z diskusních fór například zmiňovaný Seagate Expansion obsahuje nové disky Seagatu. I když informace se různí – někdo hlásí obsaženou Barracudu 7200.14, která se se 7200 otáčkami hodí jako výkonný disk do desktopu, a která je samostatně k mání hned o několik stokorun výše. Jiní zase hlásí Green řadu s 5900 otáčkami, která je úspornější. Je možné, že výrobce osazuje takové disky, které se mu právě hodí.

Ale jestli vám jde hlavně o nejlepší poměr ceny za gigabyte a ještě uvítáte externí USB 3.0 rámeček na disky, je volba jasná…

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek