Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

Externí USB 3.1 rámeček a PCI-E řadič

25. 05. 2015

25. 05. 2015

Čínská společnost Sharkoon uvedla dva nové produkty cílené na nadšence, kteří chtějí zítřek již dnes. Prvním je externí box pro 2,5palcový disk QuickStore Portable USB 3.1, druhou novinkou je rozšiřující karta pro sběrnici PCI Express se dvěma porty.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

Box, velký 3,4 × 8,5 × 1,4 cm, pojme disky SATA 3.0 do výšky 9,5mm a nevyžaduje ani šroubovák. Hmotnost nepřekročí 54 g. Řadič výrobce zvolil ASMedia ASM1142. Nevyužívá nový typ konektoru typu C, ale klasický typ A a dvojitý mikro B port. Cena činí 35 EUR (asi 960 Kč).

Zadní SATA konektor slouží pro napájení karty.

Karta váš počítač obohatí o zmíněné dva USB 3.1 porty typ A (klasické USB) s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Bit/s za sumu 35 EUR (asi 960 Kč). Vyžaduje Windows 7 / 8 a podporuje standard PCI-E 2.0 a 3.0.

Zdroj: Sharkoon

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek