Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

Vyhledávání na webu je v posledních letech horší a horší a v poslední době k tomuto problému přispěly články generované umělou inteligencí. Google se to nyní pokouší napravit tím, že do Vyhledávání Google zavádí aktualizaci, jejímž cílem je snížit „nekvalitní“ výsledky.
Google
Google chce odstranit spamové články generované AI z výsledků vyhledávání

16. 03. 2024

16. 03. 2024

Cílem je zvýšit kvalitu výsledků vyhledávání

Rozšířená schopnost generativních nástrojů umělé inteligence umožnila webům načerpat stovky nebo tisíce článků denně a zaplavit tak výsledky vyhledávání na webu na oblíbená témata. Nyní je docela běžné narazit ve výsledcích vyhledávání na články, které byly (alespoň částečně) napsány umělou inteligencí, z nichž mnohé mají faktické chyby a minimální dohled ze strany lidského pisatele. Google již dříve uvedl, že ve výsledcích vyhledávání povoluje obsah generovaný umělou inteligencí, ale všechny články mají stejné standardy kvality a spamový obsah bude odmítnut. Vyhledávání Google je však stále plné spamu generovaného umělou inteligencí.

Došlo k aktualizaci algoritmů

Algoritmy Vyhledávání Google byly nyní aktualizovány, aby se snížily nekvalitní a neoriginální výsledky. Společnost v příspěvku na blogu uvedla: „Dnes jsou metody tvorby škálovaného obsahu sofistikovanější a to, zda je obsah vytvářen čistě pomocí automatizace, není vždy tak jasné. Abychom tyto techniky lépe řešili, posilujeme naši politiku, abychom se zaměřili na toto zneužívající chování – vytváření obsahu ve velkém za účelem zvýšení hodnocení ve vyhledávání – ať už jde o automatizaci, lidi nebo kombinaci. To nám umožní přijímat opatření u více typů obsahu s malou nebo žádnou hodnotou vytvořenou ve velkém, jako jsou stránky, které předstírají, že mají odpovědi na oblíbená vyhledávání, ale neposkytují užitečný obsah.“

Ukáže se, že tyto změny budou mít dostatečný účinek. Spamové webové stránky mohou jednoduše omezit svůj výstup, aby zabránily odhalení, nebo mohou vyzkoušet jiná řešení. To také přímo neřeší obsah generovaný umělou inteligencí s faktickými chybami nebo jen obecně neužitečnými informacemi – to je obtížnější automaticky detekovat a zdá se, že Google neprovádí ruční zásahy dostatečně často. Vlastní testování společnosti hlásí 40% snížení nekvalitního obsahu.

K TÉMATU  Jak fungují sluchátka s potlačením hluku a proč jsou tak populární?

Google také zasáhne proti zneužívání reputace webu

Google se také pokouší zasáhnout proti „zneužívání reputace webu“, kdy weby publikují obsah třetích stran, který se výrazně liší od jejich typického obsahu, takže třetí strana může těžit ze stávající pověsti a hodnocení daného webu ve vyhledávání na webu. Google řekl: „Třetí strana může například publikovat recenze půjček před výplatou na důvěryhodném vzdělávacím webu, aby z webu získala hodnocení. Takový obsah vysoce hodnocený ve Vyhledávání může zmást nebo uvést v omyl návštěvníky, kteří mohou mít od obsahu na daném webu výrazně odlišná očekávání.“ Společnost také nyní považuje za spam expirované a repurposované domény zveřejňující nekvalitní obsah. Vylepšená detekce spamu je zaváděna jako součást základní aktualizace Google pro Vyhledávání z března 2024. Změna zneužívání reputace webu začne 5. května 2024.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Vyhledávání v Google Chrome se právě zlepšilo

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?
Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek