Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Intel NUC bez větráku za 129 dolarů

27. 04. 2014

27. 04. 2014

Intel NUC (Next Unit of Computing) není novinkou. Zítra se začne prodávat nový model DE3815TYKHE, vybavený Atomem s 36W napájením.

Procesor Intel Atom E3815 (Bay Trail) běží na frekvenci 1,46 GHz s maximální spotřebou TDP 5 W, což umožňuje pasivní chlazení a velmi kompaktní rozměry. Sekundují 4 GB eMMC (Embedded MultiMediaCard) vestavěné paměti, přičemž místo zbývá samozřejmě pro 2,5palcový pevný disk (klasický či SSD). Stačí přidat jeden „notebookový“ modul RAM typu DDR3L o maximální kapacitě 8 GB. Grafiku zpracovává samozřejmě jádro Intel HD na frekvenci 400 MHz. Rozměry této krabičky činí 19 × 11,6 × 4 cm.

To vše pořídíte za slušných 129 USD (asi 2 560 Kč), pravda bez RAM a pevného disku, což konečnou cenu zvýší.

Zdroje: Intel, LinuxGizmos

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Nepřehlédněte

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek