Pátek , 24. 01. 2025

Milena

Intel oznámil nové Atomy – má to být celkem bomba

26. 02. 2014

26. 02. 2014

Stalo se tak v pondělí. Jde o nové SoC (System-On-Chip) procesory Intel Atom Z34 a Z35 s kódovými názvy „Merrifield“ a  „Moorefield“. Místo představení, Mobile World Congress v Barceloně, naznačuje, že míří hlavně do segmentu chytrých mobilních telefonů…

Ten v současnosti opanují procesory ARM, takže jde o, vzhledem k úspěchům tabletů a mobilních telefonů ve srovnání s notebooky, logický krok. Nejnovější 22nm Atomy odlišuje počet procesorových jader a frekvence:

  • Atom Z34 – až 2,13 GHz, dvě jádra;
  • Atom Z35 – až 2,3 GHz, čtyři jádra.

Procesory nepostrádají 64bitovou instrukční sadu (Android 4.4 „Kit Kat“ již disponuje 64bitovým kernelem), zvládají hardwarové dekódování VP8, zpracování Full HD videa při 60 FPS, úsporné paměti LPDDR3, až 256GB interní úložiště či maximálně 13Mpixelový fotoaparát. Oba procesory vychází z nové architektury „Bail Trail“, avšak Intel se rozhodl neobjevovat již objevené – nové Atomy nezdobí jeho vlastní integrované grafické jádro, jako bylo zvykem. Na obrázku můžete vidět srovnání výkonu s konkurencí, které poskytl Intel.

Místo toho inženýři vsadili na produkt jiného producenta PowerVR G6400 s podporou OpenGL ES 2.0/3.0, DirectX 10, OpenCL či Renderscript. Že půjde o sázku na jistotu dokazuje skutečnost, že nejde o žádného nováčka, první čipy s tímto jádrem byly představeny na CESu 2012. Stejnou „grafiku“ (model G6430)  např. volí Apple u svých procesorů A7 pohánějících iPady Air.


Obrázek srovnává předchozí generaci Atomů s tou nejnovější.

Zdroje: CNET, Guru3D.com, Hexus.net, Wikipedie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek