Výběr domácího sledovacího zařízení by nikdy neměl být unáhleným rozhodnutím. Je toho hodně ke zvážení, co se týká rozhodování o tom, co koupit, kam to umístit a jak to začlenit do vašeho domácího prostředí. Představíme si několik tipů, které vám pomohou připravit váš domov na inteligentní videozvonek.
Vždy se nejprve poraďte s rodinou nebo vlastníky nemovitostí
Instalace videozvonku znamená, že někde na vašem pozemku bude 24 hodin denně 7 dní v týdnu umístěna kamera připojená k internetu. Pro některé je to noční můra. Ostatní to vítají. Takže je vhodné se nejprve posadit rodinu (nebo spolubydlícími), abyste si s nimi popovídali a získali zpětnou vazbu od všech zúčastněných. Měli byste to udělat před instalací jakýchkoli kamer ve vašem domě. Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že videozvonek obvykle směřuje ven od předních dveří, což znamená, že vidí pouze to, co se děje na vnější straně vašeho domova. To může zmírnit mnoho obav o soukromí, když někdo získá přístup ke kameře, aby viděl uvnitř vašeho domova v nevhodné situaci, ale stále zde existuje určité bezpečnostní riziko.
Pokud bydlíte v pronajaté nemovitosti, je vhodné ověřit si možnost instalace videozvonku u pronajímatele. Ne každý s něčím takový musí souhlasit. Někteří majitelé možná nebudou chtít, abyste zvonek instalovali, i když nemáte žádné obavy o soukromí.
Zvažte svou energetickou situaci
Máte stávající zvonek? Pokud ano, pak pravděpodobně máte nízkonapěťovou kabeláž potřebnou ke spuštění kabelového zvonku. Pokud ne, pak bude bateriový zvonek tím nejlepším a nejjednodušším řešením. Ne všechny domy nebo dveře mají k dispozici kabeláž pro zvonek. I když vaše přední dveře mají zvonek, zadní dveře nemusí, a to může být místo, kam chcete, aby videozvonek šel.
V současné době je na trhu několik zvonků, které podporují jak bateriové, tak kabelové napájení, takže pořízení jednoho z nich umožňuje všestrannost kabelového nebo bezdrátového připojení, podle toho, co vám nejlépe vyhovuje.
Místo, kde je zvonek namontován, může také určit, jakou možnost napájení zvolíte. Zvažte umístění vašeho stávajícího domovního zvonku a zda je to místo, kam chcete nový videozvonek umístit. Pokud byste raději měli videozvonek na jiném místě, i když bude stále u vašich domovních dveří, pak by mohlo být lepší zvolit zvonek na baterie.
Nebo, pokud chcete, aby byl zvonek v přední části vaší verandy nebo na ulici, je pravděpodobně nejlepší volbou napájení z baterie, protože nemusíte mít k dispozici energii. Pokud se rozhodnete použít videozvonek, který vyžaduje připojení k elektrické síti, je možné, že budete muset zavolat elektrikáře, aby jej přišel nainstalovat. Zatímco nízkonapěťová elektroinstalace může být pro některé relativně snadná, pro jiné by mohla představovat obrovský odstrašující prostředek, který by mohl vést k rozhodnutí zvolit alternativu napájenou baterií.
Integrujte zvonek se svým stávajícím (nebo budoucím) chytrým domem
Videozvonky jsou chytrá zařízení stejně jako chytré žárovky a chytré zástrčky. Budete si chtít pořídit takový, který se integruje s vaším stávajícím vybavením, aby se dal snadno ovládat. Pokud například patříte mezi uživatele iPhonů, půjde o skvělý doplněk pro HomeKit a Siri. Z tohoto důvodu se může videozvonek integrovat s HomeKit Secure Video. Výhodou domovního zvonku s podporou HomeKit spárovaného s Apple TV je to, že když někdo zazvoní na zvonek, video se spustí na televizi a ukáže, kdo tam je, aniž by bylo nutné koukat na telefon. Pokud použijete integraci Amazon Alexa, můžete na zvonek odpovědět například pomocí reproduktoru Echo.
Takže při nákupu videozvonku nezapomeňte najít takový, který se integruje s vaší vybranou platformou chytré domácnosti. Pokud již máte doma kamery, možná bude nejlepší poohlédnout se po videozvonku od stejné společnosti, protože mnoho z nich nabízí slevy na více kamer pro cloudové předplatné.
Rozhodněte se, zda použít místní nebo cloudové úložiště
Téměř každý videozvonek podporuje cloudové úložiště, ale mnohem méně nabízí místní úložiště. To může hrát velkou roli v tom, jaký videozvonek, pokud nějaký, chcete u vás doma umístit. Pokud chcete používat místní úložiště, nezapomeňte si předem zakoupit kartu microSD (nebo jakékoli jiné paměťové médium, které váš systém vyžaduje), abyste ji měli připravenou k instalaci, jakmile dorazí zvonek.
Buďte si předem vědomi dodatečných nákladů
I když se téměř všechny videozvonky v dnešní době pro většinu funkcí připojují k Wi-Fi, ne všechny modely fungují samostatně. Vezměte si například Blink Video Doorbell. Funguje výhradně přes Wi-Fi. Pokud však nemáte také Sync Module 2, je funkce omezena. Bez modulu budete mít k dispozici pouze živý náhled a obousměrný zvuk v reakci na stisknutí zvonku nebo pohybovou událost. To znamená, že nemůžete jen tak náhodně spustit živé video z vašich předních dveří, pokud někdo nestiskne tlačítko nebo nespustí detekci pohybu. Řada Ring Video Doorbell vám však umožňuje sledovat živé záběry 24/7 bez potřeby dalšího modulu.
Mnoho chytrých domovních zvonků nemá zvonek, což znamená, že nefungují striktně jako tradiční domovní zvonek (kde uslyšíte „ding-dong“, když je někdo u dveří). Místo toho budete dostávat pouze oznámení z chytrého zařízení. Pokud chcete také zvonek, ujistěte se, že váš zvonek je buď dodáván s jedním nebo je kompatibilní s tím, který si můžete koupit.
Nejen, že některé videozvonky vyžadují sekundární hardware k odemknutí všech funkcí, ale mnoho z nich také vyžaduje předplatné, pokud chcete pokročilejší funkce. Některé společnosti, jako je Wyze, mohou být pro cloudové úložiště relativně dostupné. Zatímco ostatní, jako Arlo, mohou být docela drahé. Tento faktor sám o sobě může hrát velkou roli při rozhodování, který zvonek zvolit, takže nezapomeňte zvážit klady a zápory všech modelů, které zvažujete, a zkontrolujte požadavky na předplatné.
Když si domů přidáte domovní videozvonek, budete mít klid, abyste věděli, kdo je venku, a dokonce i když dorazí balíčky. Ne pro každého je ale lákavé řešit starosti, které jsou k pořízení potřeba.