Středa , 04. 12. 2024

Barbora

Diskuze k článku

16 Responses

  1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
    Osobně bych to řešil raději ukládáním videa na HDD a jeho následným přehráváním pomocí HD přehrávače typu Popcorn Hour. Ale i tak to může asi mnohým přijít ještě staré DVD vhod…

  2. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
    jako jedinou znacku schopnou vyrobit schopnou domaci full hd digitalni kameru vidim Panasonic. Sony totiz dela z uzivate debila a serviruje mu tam spoustu automatik a oznaceni „rucni“ nebo „manualni“ ovladani znamena ze se da ta automatika jen zapnout nebo vypnout. panasonic aspon spontane protlaci zaostrovaci prstenec, cehoz si dost vazim nehlede na to ze panasonic pouziva optickou stabilizaci misto sony digitalni a casto obsazuje 3 cipy ktery podavaj lepsi barevni podani… tot jen osobni nazor na aktualni vyvoj kamer (jinak sem spokojenym majitelem sonky)

    1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
      „…jako jedinou znacku schopnou vyrobit schopnou domaci full hd digitalni kameru vidim Panasonic…“

      Aha, „Milan Vosátka“ asi nikdy neslysel o znacce Canon, ktera je v teto oblasti mimochodem leaderem.
      Nicmene tento Sony kousek neni spatny, prave az na ten HDD, osobne preferuji zaznam na trvanlivejsi a zejmena bezpecnejsi medium jako je paska, ale to je na dlouhou diskuzi.

      1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
        Dobrý den. Není pochyb, že páska je, jako archivní médium asi nejspolehlivější. Ale, co se týká konstrukce kamery samotné, je HDD mnohem výhodnější a budoucnost má, podle mého názoru, jen a jen ukládání záznamu na paměťové karty, které kapacitou stále rostou a cenově jsou stále výhodnější. Záznamová páska má bohužel z technologického hlediska, i přes své neoddiskutovatelné výhody odzvoněno. Co se značky kamer týče, má asi každý svého favorita. Každá ze značek má své přednosti, ale i nedostatky. Je na každém jedinci, pro kterou z nich se rozhodne, co mu, na kterém konkrétním typu vyhovuje. Sony, Panasonic, Canon, JVC atd. Já, kdybych chtěl mít kameru, která by mi bezezbytku vyhovovala, musel bych jí složit právě, se zmiňovaných značek.

      2. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
        Zdravím,
        v celku libivé a při tom sympatické konstatování, ale kdo tvrdí „a“ měl by říct i “ z“ . Rád bych se dozvěděl, který z Camcorderů Panasonic je právě tou vyvolenou pro Sony HDR-SR11. Má to být PANASONIC HDC-SD200? Upřimně, by mně zajímalo který to vlastně je.

  3. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
    Chtěl bych Ti Romane poděkovat za to, že jsi se podělil s laickou (i tou druhou) veřejností o Své poznatky s AVCHD formátem. Jsem ve fázi rozhodování mezi formáty a tudíž i kamerami. Již nějaký čas pracuji s MPEG2 v Pinnaclu (dříve 9 a nyní 11plus) a výrobu filmů mám už docela zažitou. Z AVCHD jsem měl obavy vzhledem k menšímu výkonu mého počítače (Intel Core duo 4300 – 1,75Ghz a paměti RAM 2GB). Jsem rád , že tyto praktické parametry někdo uvedl ve známost. Budu muset PC posílit a do této kamery asi půjdu. Byl bych rád, kdyby si své další poznatky zveřejňoval nadále, budu stálým čitatelem. Díky.

    1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
      Vážený Petře. Děkuji Ti, za kladný odkaz na mou práci. Těší mě, že mohu někomu pomoci, alespoň radou. Budu se snažit i nadále přijít, se svou troškou do mlýna. P.S. Zmiňovaná kamera natáčí skvěle i za umělého osvětlení, a to, i když ho není právě dostatek. Tato kamera mě stále, – jak s ní nabývám zkušeností – mile překvapuje. Mohu jí s klidem doporučit všem, co touží po, co nejlepším obrazovém záznamu. Doporučuji přikoupit k ní určitě širokoúhlý objektiv a baterii, která vydrží déle, než ta přibalená (cca 60 min. běžného nahrávání). Budu v budoucnu uvažovat o externím mikrofonu. A chce-li mít člověk přehled o tom, kdy, a co natočil, je potřeba stahovat natočené video z kamery do PC nikoliv Pinnaclem, ale přibaleným softwarem. Pak se automaticky zaznamená do názvu klipů, čas a datum pořízení. To se potom zobrazí, i v Pinnacle Studio.

      1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
        Zdravím Romane, také jsem byl zvyklý pracovat s těmito údaji a proto jsem rád, že jsi na to přišel , že se záznam data a času objevuje při přenosu videa přes jejich dodávaný sftware (další muška vyřešena). Měl jsem vyhlídnutou kameru SONY DCR-SR210E, tedy formát standartní MPEG 2. Mám ale obavy, že tato kamera má 1 CCD velikosti 1/5″ a nebude stačit na záběry méně osvětlených místností. Dokonce jsem byl smířen i s absencí hledáčku, s kterým jsem velký kamarád. Proto jsem pokukoval po SR 11 jakožto pro mě perfektně vybavené fešandě, ale s velkou neznámou v podobě AVCHD, o které nevím vůbec nic a která děsí mnoho z nás nezasvěcených. Takže Ti přeji hodně úspěchů v dobývání té „krásky“ a pevně věřím, že se o to budeš nadále dělit s námi amatéry.

        1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
          Kameru bez hledáčku, si neumím absolutně představit. Jsou situace (a je jich hodně), kdy se bez něj člověk neobejde. Má kamera mě opět mile! překvapila. Točil jsem večerní „Václavák“ v Praze a byl jsem opět příjemně překvapen, kvalitou vygenerovaného obrazu. Mírný šum tu je, ale ten se dá tolerovat. HDR-SR11E mohu s klidným srdcem doporučit každému pokročilejšímu amatéru, jako jsem já. Za tu cenu – já jí koupil v Pixmánii, za 21tisíc – je to skvělý kousek. Bál jsem se, i malých rozměrů kamery, ale nebyl důvod. Drží se dobře, ale tendence k roztřesení záběru – nebýt účinného optického stabilizátoru – tu je. Já používám rukojeť vlastní výroby, kterou našroubuji do stativového závitu, stejně, jako do kamery minulé a držení kamery, se ještě mnohonásobně zlepší. Odbočím. Mám jeden postřeh, který může být ostatním také důležitý. Ve svém systému, mám natrvalo vypnutou stránkovací paměť, a se 4GB RAM, se bez ní v pohodě obejdu a šetřím tak HDD. Když ale přijde na zpracování AVCHD v Pinnacle Studiu 12 (mimochodem, vřele doporučuji), je potřeba, buď swapování zapnout, a nebo zapojit USB flash paměť s podporou READY BOOST, která stránkovací paměť dokáže, alespoň v mém případě nahradit. Zapínám jí totiž na HDD, jen velice nerad, protože se do ní ukládá i to co nemusí a zbytečně to brzdí systém, jako takový.

  4. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
    Ta kamera prece umi tocit primo v mpeg2.Tak proc to prevadet z HD?
    Koupil jsem si ji teprve vcera..
    Lada

    1. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
      Ano, máte pravdu. Ale výstup z kamery v MPEG2, se nedá vůbec srovnat s kvalitou výstupu, když se záznam pořídí v AVCHD a potom vhodným střihovým nebo konvertorovým programem předělá na MPEG2. Obraz je potom mnohem detailnější, barevnější a celkově čistší. Natáčení touto kamerou v MPEG2, je jen pro člověka, který nemá žádné vyšší nároky na kvalitu obrazu nebo má, jen slabý počítač. Pak ale nechápu, proč si kupuje kameru FullHD, když hodlá nevyužívat její největší přednosti a to je SKVĚLÝ obraz, ve formátu MPEG4/H264. Osobně doporučuji, jak natáčet, tak i pořizovat pozdější záznam v nejvyšší možné kvalitě, tj. v AVCHD, a jako záznamové médium použít BD-R nebo mnohem dostupnější DVD. O tom jsem ale již psal. V případě, že budete záznam zpracovávat s tím, že bude přehráván v obyčejném DVD přehrávači je varianta, nahrávat touto kamerou v AVCHD a výsledky převést na DVD, do MPEG2. Výsledek je potom, co se týká kvality obrazu z DVD (v možnostech MPEG2 formátu) vynikající.

    2. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
      Zdravím dalšího do diskuze o AVCHD. Byli bychom rádi, kdyby i Vy jste se s námi podělil o Své praktické zkušenosti s SR11. Díky.

  5. Re: Jak se mi natáčí na kameru Sony HDR-SR11E
    Chcel by som reagovat na komentár ku kamere a zároven prosit aj radu. Zhruba pred rokom som kúpil kameru hdr-sr11e. S kvalitou kamery som celkom spokojný. Má slušný stereo zvuk, pekné farby obrazu. Avšak po spracovaní záznamu na DVD s programom Pinnacle studo plus 12 (originalna verzia) už s konečným výsledkom nie som spokojný. Velmi mi vadí jemná vybrácia obrazu čo predpokladám je dosledkom spracovania prekladaného obrazu. To jest 1920x1080i. Moja kamera totiž neponúka režim 1920x1080p. Neviem či sú vobec tieto typi vybavené s funkciou záznamu v „p“ progressívnom móde pri širokouhlom obraze. Alebo žeby to robil program Pinnacle? Skúšal som to všeliako: kratší záznam (3 min) na 4,7G-vé DVD, dlhší záznam (ale po 67 min už klesá kvalita), preniest najprv do iného formátu napr. AVI a z toho spravit DVD ale výsledok je ten istý. Proste po prekonvertovaní na DVD formát (z plnej AVCHD kvality) vždy je tam to jemné vybrovanie obrazu. Najme to zbadat pri rýchlo sa pohybujucich predmetov (napr. tanec, auto). Ako keby som mal telku s polovičnou 25Hz frekvenciou. Kto má radu na odstránenie tohto problému nech to napíše. Ďakujem. Noro zo Slovenska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek