Pátek , 17. 01. 2025

Drahoslav

Diskuze k článku

10 Responses

  1. MKV
    Píšete „vyzkoušeli i DivX mimo naši sadu, především DivX Ultra a také HD DivX“. Nedaly by se proto aspoň ty korektně zobrazované do závěrečné tabulky „Podpora MPEG 4“ doplnit ?

    A co MKV formát a záznam v rozlišení/kompresi 720p.HDTV.x264 – ten jste nezkoušeli?

  2. WMV a MPEG-4
    Ahoj, předně mi není jasné, co je myšleno pod pojmem „klasické WMV“ a „HD-WMV“. Myslím si, že videa bysme měli definovat přesnými parametry – kontejner, video komprese a audio komprese. Případně v tomto příadě ještě dodat rozlišení. Zdá se mi neuvěřitelné, že by PS3 přehrál ASF/WMV3 video v 720p a v SD rozlišení jej nezvládnul. Navíc existují 4 verze WMV komprese, které na první pohled nelze rozeznat – WMV1, WMV2, WMV3 a WVC1.

    To samé platí o WMA zvuku. Jsou tu formáty WMA1, WMA2 (alias DivX Audio), WMA3, WMAPro a WMA Lossless. Myslím si, že zvuk u HD-WMV samplů nebude fungovat právě z toho důvodu, že komprese je WMAPro, tedy formát zcela nekompatibilní s ostatními verzemi WMA. Dej sem případně výpis z MediaInfo.

    Podpora MPEG-4 ASP tedy vypadá pouze na b-frames (jeden nebo dva?), GMC a QPEL se PS3 jaksi nelíbí. SONY videa vytvořená XviD kodekem dřív bojkotovala (na nátlak SONY Pictures), ale evidentně od toho ustupují. Například i poslední verze střihovýho programu Vegas už nebojkotuje XviD kodek. Jinak si myslím, že je podiv nad tím, že videa vytvořená XviD kodekem hrají, poměrně zbytečný. Je to stejné jako se divit, že hrají MP3 vytvořené lame, Xing, FhG nebo Blade kodekem. Prostě to je jednou MP3 a tím to končí. Stejně tak je jednou video AVI/MPEG-4 ASP a na kodeku nezáleží.

    Když už byla zmíněná podpora HD rozlišení u MPEG-4 ASP, kam až sahá? Zvládne přehrávač i 1920×1080? Je podpora ASP profilu stejná jako v SD rozlišení nebo je omezená na MPEG-4 SP?

  3. ovladač
    jen detail, originál dálkové ovládání už dávno nestojí uváděných 1500,-. Za 700 s daní je už jen v těch horších eshopech, většinou není problém najít kolem 600, což už pokud si člověk PS3 pořizuje jako trochu ošklivější BD přehrávač není tolik…

  4. shrnutí
    Citelně mi tu chybí zkouška podpory DVD 1024*768, x264, h264 ve všemožných rozlišeních. A zkouška kontejneru MOV,MP4 a M4V s obsahem h.264 , x264 či obecné mpeg4,XVID s velikostí od 320*320, 640*480,1280*720, a hlavně 1920*1080p !!

  5. Re: Jak si poradí Sony Playstation 3 s DivX
    Zdravim. Moc pekny clanek a zkusenosti. Jsem v tomhle zacatecnik a proto bych se chtel zeptat, proc muj ps3 nedokaze prehrat toto .avi:

    File size: 647.1 MB
    Resolution: 640×480
    Duration: 00:55:18
    Video: MPEG-4 Visual (XviD), 1 498 Kbps, 25.000 fps
    Audio: MPEG Audio (MPEG-1 Audio layer 3), 128 Kbps (CBR), 48.0 KHz, 2 channels, 1 stream
    Comment: DVB – TRip

    Dekuji vsem za postrehy a rady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.

Nepřehlédněte

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek