Úterý , 21. 05. 2024

Monika

Jak správně vybrat náhradní díl pro notebook?

Notebooky se staly praktickými pomocníky naprosté většiny z nás. Pracujeme a bavíme se s nimi denně, doprovází nás dokonce na cestách. Pokud však pozorujete, že není s vaším notebookem něco v pořádku, je dobré popřemýšlet, co lze s takovou nepříjemnou situací udělat. Obvykle nebude nutné kupovat zcela nové zařízení – nejčastěji postačí pořízení a výměna konkrétního náhradního dílu. Jedná se zpravidla o baterii, konektor, displej nebo třeba klávesnici.

19. 12. 2016

Notebooky se staly praktickými pomocníky naprosté většiny z nás. Pracujeme a bavíme se s nimi denně, doprovází nás dokonce na cestách. Pokud však pozorujete, že není s vaším notebookem něco v pořádku, je dobré popřemýšlet, co lze s takovou nepříjemnou situací udělat. Obvykle nebude nutné kupovat zcela nové zařízení – nejčastěji postačí pořízení a výměna konkrétního náhradního dílu. Jedná se zpravidla o baterii, konektor, displej nebo třeba klávesnici.

Abyste však byly následně spokojeni, je nutné správně vybrat. Na českém trhu existuje spousta zajímavých nabídek, ne všechny vám však přinesou garanci kvality.

Nakupujte ve specializovaných prodejnách

Základem je nakupování v odborných prodejnách, kde se v dané problematice vyznají a dokážou vám poradit, případně vám doporučit nejvhodnější řešení.

Nejpohodlnější cestou je specializovaný internetový obchod, který se chlubí úsporou času a širokou nabídkou náhradních a doplňkových produktů.

Originální x neoriginální díly

Rozhodnete-li se pro pořízení náhradního dílu, a je jedno, jestli se jedná o displeje pro notebooky, klávesnice k notebookům, nebo něco úplně jiného, možná si položíte otázku, zda upřednostnit originální nebo neoriginální produkty. V některých případech jsou k dispozici pouze ty originální, takže není o čem přemýšlet, jindy máte na vybranou. Obecně nemusíte trvat na originalitě, důležitá je vždy kompatibilita a kvalita, kterou kolikrát zaručí i neoriginální díly.

Jaké parametry sledovat u baterie

Nejčastějším náhradním dílem do notebooku jsou jednoznačně baterie. Jakých parametrů byste si měli všímat, pokud sháníte například baterie do notebooku sony vaio? Nejdůležitějšími specifiky jsou jednoznačně hmotnost, kapacita, napětí, délkové rozměry a typ. Určitě si tedy zjistěte ještě před samotným výběrem, jaká čísla v těchto oblastech pro vás budou směrodatná!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek