Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

31. 01. 2015

31. 01. 2015

O tom, že nás v letošním roce čeká nástup zařízení podporujících standard USB3.1 se slibovanou teoretickou propustností až 10 Gbit/s, víme. Ale jaký bude vedle univerzálního konektoru skutečný přínos tohoto rozhraní? Koukněme se na výsledky testů od konkurence.

Kolegové pro svůj test zvolili dostatečně výkonný hardware, prim v tomto představení hraje základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK s řadičem ASMedia ASM1352R a SSD pevné disky  Intel 530 240 GB.

Základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK se chlubí dvěma porty USB 3.1.

A co konkrétně kolegové naměřili? V syntetických testech hodnoty okolo 500 MB/s až 700 MB/s, což nezní špatně (mluvíme tu o externích discích), i když dřívější pokusy na IDF 2014 ukazovaly až 800 MB/s.

V syntetických benchmarcích se USB 3.1 opravdu daří.

Při reálném kopírování 1,52 GB dat, uložených celkem ve 2 867 souborech (32 velkých videí, zbytek byly malé soubory) vidíme krásné zkrácení doby nutné na čekání.

Zrychlení oproti USB 2.0 je vskutnu impozantní, reálné srovnání s USB 3.0 už je horší.

Zdroj: AnandTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek