Pátek , 04. 04. 2025

Ivana

Lenovo MIIX 300 – další tablet s funkcemi notebooku

01. 11. 2015

01. 11. 2015

Společnost Lenovo rozšiřuje portfolio tabletů s operačním systémem Windows 10 o nový model MIIX 300. Ten spojuje jednoduchý design, čtyřjádrový procesor Intel Atom a 10,1palcový IPS displej. V kombinaci s odnímatelnou klávesnicí, která slouží zároveň jako kryt tabletu, se Lenovo MIIX 300 může během chvilky změnit na funkční notebook.

Lenovo MIIX 300 se zařadí do řady levných tabletů s 10,1palcovým (1 280 × 800) vícedotykovým displejem IPS. Zbytek specifikací je též standardní: čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay Trail-T CR spolu s operační pamětí o velikosti 2 GB DDR3L. Vnitřní úložiště o velikosti až 64 GB eMMC, které je možné rozšířit pomocí microSD karty. Baterie tabletu udrží zařízení v chodu dle výrobce až 9 hodin.

TIP: Test HP Pavilion x2 vs. Lenovo Ideapad Miix 300 – trpaslíci na nože

Lenovo MIIX 300 je vybaven dvěma fotoaparáty, předním 2Mpix a zadním 5Mpix s integrovaným mikrofonem, které uživatelům umožní zachytit zajímavé každodenní momentky nebo se zúčastnit videochatu. Tablet je dodáván s odnímatelnou klávesnici, díky které mohou uživatelé používat zařízení jako notebook i tablet. Klávesnice zároveň slouží jako ochranný kryt, který při zavření ochrání tablet před poškozením nebo poškrábáním. Integruje i USB porty.

Lenovo MIIX 300 je na českém trhu dostupný za cenu od 5 989 včetně DPH. My za redakci dodáme postřeh, jako by z oka vypadl Umaxu VisionBook 10Wi Plus, jehož recenzi čtěte zde.

Zdroje: Lenovo, Tisková zpráva

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek