Pondělí , 16. 09. 2024

Ludmila

Microsoft viní Evropskou komisi z globální katastrofy CrowdStrike

Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.
CrowdStrike
Microsoft viní Evropskou komisi z globální katastrofy CrowdStrike

13. 08. 2024

13. 08. 2024

Jde o chybu Evropské komise?

Problém s dohodou mezi Microsoftem a Evropskou komisí

Microsoft pro Wall Street Journal uvedl, že důvodem, proč by taková aktualizace mohla mít katastrofální globální dopad, je chyba Evropské komise. Mluvčí konkrétně sdělil, že dohody s Evropskou komisí znamenají, že Microsoft není legálně oprávněn zabezpečit své systémy stejným způsobem, jak to dělá Apple. V roce 2009 se Microsoft údajně dohodl s Evropskou komisí, že poskytne vývojářům zabezpečení Windows stejný přístup, jaký má pro své vlastní týmy. Z toho důvodu by například CrowdStrike mohl uvolnit aktualizaci, aniž by o tom Microsoft nutně věděl.

Postoj Microsoftu k opakování problému

Microsoft se nad tímto problémem zdánlivě distancuje. Zároveň však naznačuje, že za něj není zodpovědný, ale také neplánuje udělat nic, aby se podobná situace v budoucnu neopakovala. Wall Street Journal dále uvádí, že v roce 2020 Apple oznámil vývojářům zabezpečení, že již nebudou mít přístup k jádru svého softwaru. Naopak vývojáři zabezpečení společnosti Microsoft mají stále tento přístup k systému Windows, což by mohlo v budoucnu opět přinést podobné globální problémy.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

5 dobrých důvodů, proč přes noc vypojit počítač ze zásuvky

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek