Středa , 16. 07. 2025

Luboš

Multimediální přehrávače Asus O!Play dostávají blu-ray mechaniku

05. 11. 2011

05. 11. 2011

ASUS představil dvojici přehrávačů Blu-ray a multimédií – O!Play BDS-500 a BDS-700. Tato mediální zařízení disponují širokou podporu formátů a nativní možností připojení k internetu, k čemuž lze využít bezdrátového rozhraní Wi-Fi. Oba modely jsou vybaveny dvěma HDMI a USB porty a umožňují také dálkové ovládání pomocí chytrých telefonů. K dispozici je rovněž podpora Blu-ray disků ISO a Blu-ray disků 3D ISO (včetně menu) nebo přehrávání DVD disků v HD rozlišení prostřednictvím upscalingu.

oplay

Stereofonní D/A převodník přehrávače BDS-700 zaručuje kvalitní zvuk, jehož hodnota SNR je 115 dB, což z něj dělá ve své třídě mimořádné zařízení. Podporovány jsou standardy Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a 100 % bezeztrátový 7.1kanálový zvukový výstup, který je vhodný pro sledování filmů i poslech hudby. O lepší přenos signálu a stabilní kvalitu v průběhu celého životního cyklu produktu se starají pozlacené terminály, které nepodléhají oxidaci, jako tomu bývá u komponent chráněných levnějšími kovy.

Rozsáhlá podpora formátů multimédií

Přehrávače BDS-500 a BDS-700 podporují 45 oblíbených standardů a formátů, mezi něž patří i hi-fi zvukové standardy jako FLAC, WAV a AIFF. Díky systému správy souborů NTFS je možné bez potíží zpracovat i soubory větší než 4 GB. Navíc lze k přehrávačům přímo přes USB připojit kamery, flashdisky, fotoaparáty nebo 2,5″ externí pevné disky, které nepotřebují samostatný napájecí adaptér.

Pohodlný přístup k online obsahu

Obě zařízení si také poradí s médii umístěnými online. K přehrávači BDS-500 je možné připojit Wi-Fi modul, zatímco přehrávač BDS-700 se dodává s integrovanou Wi-Fi, takže se tato zařízení mohou stát součástí domácí sítě. Práci v síti zjednodušuje certifikace DLNA, a díky vysokorychlostnímu rozhraní Wi-Fi 802.11n je podporováno i bezdrátové přehrávání hudby, filmů nebo fotografií z PC na TV. Speciální odkazy na služby YouTube, Picasa, Flickr, internetová rádia a mnoho serverů pro přehrávání hudby i videa umožní uživatelům mít svůj oblíbený multimediální obsah kdykoli po ruce.

Dva porty HDMI a ovládání pomocí smartphonu

Přehrávač BDS-700 je vybaven dvěma samostatnými výstupy HDMI – jedním portem HDMI 1.4 pro 3D video a druhým portem HDMI 1.3 pro zvuk. Kromě lepšího výkonu, který zajišťuje rozšířená a samostatná šířka pásma pro jednotlivé složky médií, přináší systém dvojího připojení i to, že přehrávač BDS-700 dokáže bez potíží pracovat vedle existujících zvukových přijímačů, aniž by došlo ke snížení kvality. Naopak mediální přehrávače s jediným HDMI výstupem musí obětovat šířku pásma a směrují všechny operace přes TV. Intuitivní uživatelské rozhraní přehrávačů zajišťuje snadnou dostupnost všech funkcí. Dva USB porty zase nabízí možnost okamžitého propojení s dalšími zařízeními. Jako dálkové ovládání lze využít také smartphony s operačními systémy Windows Phone, iOS, Symbian, Android, Blackberry a další, a to bez instalace další softwaru.

Asus O!Play BDS-500 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek