Čtvrtek , 20. 06. 2024

Květa

Některé telefony s Androidem mohou automaticky odesílat lékařská data během volání na tísňovou linku

16. 12. 2023

16. 12. 2023

Osobní bezpečnostní funkce Googlu v Androidu se v minulém roce rozšířily o potenciálně život zachraňující funkci, která dokáže předávat kritická lékařská data záchranářům a to v momentě, když uživatel vytočí číslo 911.

Záchranáři dostanou včas klíčové informace

Tato technologie funguje tak, že odesílá důležité tísňové informace o volajícím zadané v aplikaci Osobní nouze (Personal Safety). Je dostupná na vybraných zařízeních, včetně nejnovějších zařízení Google Pixel, Nothing Phone 1 a několika dalších. Jedná se o informace, jako je věk, váha, krevní skupina, alergie a další. Odesílány jsou na platformu s názvem RapidSOS. Více než 15 000 nouzových středisek a terénních agentur je napojeno na RapidSOS, který od roku 2020 podporuje přenos lékařských ID dat z iPhonů.

Pokud z telefonu vytáčíte číslo 911, existuje možnost, že jste zraněni nebo z nějakého jiného důvodu nejste schopni sdělit svou situaci a své informace. “Tyto informace jsou k dispozici k použití před odesláním a před příjezdem záchranářů,” uvedla ředitelka hasičského sboru 911 Baltimore City Tenea Reddick v tiskové zprávě. “Šetří to tolik času, protože už víme, na co reagujeme a co potřebujeme.”

Od roku 2018 již mohla zařízení Android i iPhone odesílat data o poloze pomocí systému RapidSOS. Ale na straně Androidu mohou tato data za vás odesílat (a navíc je zobrazovat na obrazovce uzamčení) pouze nejnovější telefony, jako jsou Google Pixels a další s aplikací Osobní bezpečnost.

Přihlášení ke sdílení tísňových dat může vypadat různě v závislosti na vašem zařízení. Nouzové SOS můžete aktivovat v Nastavení > Bezpečnost a nouzový stav. Odtud budete muset nastavit aplikaci Nouzové informace, abyste tuto funkci aktivovali a mohli využívat další funkce. Budete také moci určit další informace, například zda jste dárcem orgánů, a své nouzové kontaktní údaje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek