Pátek , 03. 05. 2024

Alexej

Notebook Classmate PC “pro chudé” v novém

11. 12. 2013

11. 12. 2013

Společnost HP oznámila nejmodernější HP Classmate Notebook PC, určené pro školy po celém světě.

Notebook je postaven na základě odolného referenčního designu navrženého duchovním “otcem” myšlenky –  Intelem, který navíc nabízí celou řadu vlastních vzdělávacích programů. Dostupný by měl být od ledna 2014. Původní myšlenka levného notebooku pro třetí svět (za cenu 100 USD) pochází odjinud – z MIT v podobě OLPC (One Laptop Per Child).

Nainstalovaným Windows 8.1 Pro sekunduje low-endový, avšak dostačující, hardware: dvoujádrový úsporný procesor Intel Celeron N2806 (1,46 GHz – Intel uvádí až 2 GHz, 1 MB cache, TDP 4,5 W) s integrovanou grafikou Intel HD Graphics, 4 GB RAM DDR3L-1066 či 320GB nebo 500GB pevný disk, Wi-Fi a webová kamera. U displeje s úhlopříčkou 10,1 palců jsme v materiálech HP našli informace o rozlišení 1 366 × 768 i 1 280 × 768. Věřili bychom asi spíše tomu prvnímu, určitě nebude dotykový. Z portů nepřijdete o jeden USB 2.0 a druhý USB 3.0, HDMI, RJ45 pro síťové připojení a čtečku paměťových klaret. Akumulátor bude dvou nebo tří článkový (25, resp. 37 Wh). Přesto by měl prý laptop vydržet okolo 10 hodin.

Firma rovněž “rozběhla” program HP Education Services, spojující poradenství a školení učitelů, jak užívat technologie HP ve třídě.

Zdroje: NotebookReview, Ubergizmo, HP, Intel 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek