Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Externí disk pro dobrodruhy s IP67

10. 03. 2015

10. 03. 2015

Společnost Silicon Power představila nový model externího disku Armor A65M pro Mac s USB 3.0 a certifikací IP67, což znamená, že odolá prachu, vlhku i vodě. Prý je prvním takovým na světě.

TIP: Recenze Sencor Element P430 – jedním slovem tank

Certifikace IP67 konkrétně: „…udává odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin. Vyjadřuje se v tzv. IP kódu (z anglického ingress protection) definovaném mezinárodním standardem IEC 60529…“

  • I – značí ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutí cizích předmětů (zejména prachu), udává se na stupnici 1 až 6;
  • P – upřesňuje míru ochrany před vniknutím vody na stupnici 1 až 8.

Zdroj: Wikipedie

Dle výrobce má (stejně jako zlobr) několik vrstev – hned tři. Dvě z gumy, jeden „unibody“ plastový rámeček uprostřed. Pozor u IP67 se nikde se nehovoří o odolnosti vůči pádům, tu potvrzuje americký armádní test dle standardu MIL-STD 810G Method 516.6 Procedure IV, test pádů z výšky 122 cm na 26 kontaktních bodů.

TIP: Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

Z dalších specifikací zmiňme kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB, záruku 3 roky či podpora formátu HFS+ a TimeMachine pro Mac. O přenosových rychlostech nepadla zmínka.

Zdroj: TechPowerUp, Silicon Power

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek