Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Externí disk pro dobrodruhy s IP67

10. 03. 2015

10. 03. 2015

Společnost Silicon Power představila nový model externího disku Armor A65M pro Mac s USB 3.0 a certifikací IP67, což znamená, že odolá prachu, vlhku i vodě. Prý je prvním takovým na světě.

TIP: Recenze Sencor Element P430 – jedním slovem tank

Certifikace IP67 konkrétně: „…udává odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin. Vyjadřuje se v tzv. IP kódu (z anglického ingress protection) definovaném mezinárodním standardem IEC 60529…“

  • I – značí ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutí cizích předmětů (zejména prachu), udává se na stupnici 1 až 6;
  • P – upřesňuje míru ochrany před vniknutím vody na stupnici 1 až 8.

Zdroj: Wikipedie

Dle výrobce má (stejně jako zlobr) několik vrstev – hned tři. Dvě z gumy, jeden „unibody“ plastový rámeček uprostřed. Pozor u IP67 se nikde se nehovoří o odolnosti vůči pádům, tu potvrzuje americký armádní test dle standardu MIL-STD 810G Method 516.6 Procedure IV, test pádů z výšky 122 cm na 26 kontaktních bodů.

TIP: Externí 2,5palcový odolný disk s RAIDem

Z dalších specifikací zmiňme kapacity 500 GB, 1 TB a 2 TB, záruku 3 roky či podpora formátu HFS+ a TimeMachine pro Mac. O přenosových rychlostech nepadla zmínka.

Zdroj: TechPowerUp, Silicon Power

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Nepřehlédněte

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek