Středa , 14. 05. 2025

Bonifác

Notebooky pro grafiku nebo složité výpočty: vyplatí se repasovaná výpočetní technika?

21. 08. 2017

Kolik byste by měl ideálně stát špičkový notebook pro výpočetně a graficky náročné operace? Padesát tisíc, nebo ještě víc? Repasovaná výpočetní technika umožňuje nákup skvělých strojů až za poloviční ceny. Dá se ale takovému notebooku vůbec věřit?

Každý kus se testuje zvlášť a na maximum

Ačkoliv se jedná o “použité zboží”, repasovaná výpočetní technika není žádným bazarem. Po vyřazení z inventáře velkých společností prochází náročnými několikahodinovými testy a jen vyhovující kusy potom putují zpátky do prodeje.

Pod takovými firemními notebooky si přitom nepředstavujte zařízení vhodná maximálně na formátování excelovských tabulek. Naopak, ony velké firmy dopřávají svým zaměstnancům přednostně to nejlepší, co trh nabízí. Často se jedná o notebooky, které jsou využitelné v oblasti digitálního designu, CAD modelování nebo pokročilých výpočtů.

Nadstandardním zástupcem této třídy notebooků je Dell Precision M6800 – asi nejvýkonnější repasovaný notebook, se kterým se momentálně můžete na trhu setkat.

Špičkový notebook do třiceti tisíc?

Dell Precision M6800 se opírá o profesionální grafické karty nVidia Quadro nebo AMD FirePro, procesor Intel Core čtvrté generace ve verzi až i7 Extreme Edition nebo až čtyři datová uložiště. Takové dispozice samozřejmě těžko splní snadno přenosný cestovní mini notebook – Precision M6800 má na první pohled rozbustnější konstrukci, ale také 17,3’’ velký displej ve Full HD nebo HD+ rozlišení a dostatečně prostornou klávesnici s oddělenou numerickou částí.

Je tak ideálním příkladem toho, že i repasované notebooky mohou splnit požadavky na grafiku nebo jiné náročné operace pro amatérské i profesionální účely. A pokud se jedná o nákup od prověřeného prodejce poskytujícího záruku, mohou být podobně spolehlivé jako zbrusu nová technika.

Autor: Jakub Kašpar

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.

Nepřehlédněte

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek