Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Nové cloudbooky od Umaxu přijdou koncem léta

03. 08. 2017

03. 08. 2017

Produkty společnosti Umax jsou našim čtenářům dobře známy, v půlce září se portfolio značky rozšíří o dva nové cloudbooky, které nabídnou kromě jiného také prostor pro SSD disky. Každý na to při tom jde trošku jinak.

Nedostatek úložného prostoru je jednou z věcí, na které opakovaně žehráme v recenzích cloudbooků i přes to, že víme, proč tomu tak je – tedy kvůli ceně licencí Windows 10. Umax na to reaguje po svém, nabídne dva modely s prostorem pro druhý disk (SSD či 2,5palcový) s možností zvolit si vlastní typ disku a kapacitu.

14palcový model VisionBook 14Wa nabídne „chlívek“ pro 2,5palcový pevný disk. Výšku neznáme, hovoří se o 2,5palcovém SATA SSD disk slotu, ale zcela teoreticky nevidíme důvod, proč nemoci zvolit mechanický pevný disk – rozměrově ani z hlediska napájení. Vzhledem k nárůstu výšky přibyl i konektor RJ45 pro připojení k síti (bohužel nikoliv gigabitové), což může VisionBook posunout blíže korporátní sféře. Procesorem je 2jádrový Celeron N3350, stejně jako u 13Wa. Operační paměti nabídne 4 GB, displejem bude klasický TN s rozlišením 1366 × 768 – spatřujeme v něm přímého nástupce námi oceněného modelu 14Wi spíše než v modelu 14Wi Plus. Tomu odpovídá doporučená koncová cena 5 990 Kč, ta je již nyní na internetu nižší. :o)

Druhý model 13Wa Pro míří výše, vcelku zásadně upgraduje námi testovaný bílý VisionBook 13Wa. Procesor Intel Celeron N3450 disponuje 4 výpočetními jádry, velikost RAM zaokrouhlili na příjemně sudé 4 GB. 13palcová obrazovka pojme 1920 × 1080 pixelů, jde tedy o IPS Full HD displej. Co jej odlišuje zejména od konkurence bude volný slot pro SATA SSD disk typu M.2 a přibyla též čtečka otisků prstů. Atraktivním bude i díky šasi z kovu (asi hliníku). Sečteno a podtrženo, vše za 6 990 Kč.

Zdroj: Umax

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek