Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

AMD má nové mobilní FX procesory řady A o 50 % silnější

07. 04. 2016

07. 04. 2016

Společnost AMD představila před pár dny již 7. generaci mobilních APU s kódovým názvem „Bristol Ridge“. Hlavními výhodami bude nativní podpora DDR4 pamětí a vylepšení efektivity.

TIP: Proč poslalo AMD nové APU procesory do vesmíru?

Nárůst výkonu má činit až 50 % oproti 2 roky starým procesorům „Kaveri“. Předběžné testy na internetu pak slibují 20% posílení modelu FX-7500 ve srovnání s A10-8700P. AMD si při tom pospíšilo a vše stihlo o měsíc dříve, než původně plánovalo.

TIP: AMD 10-7800 půjde po „po krku“ Core i3

Pokud jde o spotřebu, zatím AMD mlží, ale dříve unikly informace o 35 W pro FX-9830P, resp. 15 W FX-9800P. Grafická jádra ponesou názvy R5 a R7.

Procesory již míří k OEM partnerům, jako první se jimi pochlubí HP Envy x360, další produkty čekejme na Computexu na konci května.

Zdroje: AMD, NotebookCheck

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek