Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

AMD má nové mobilní FX procesory řady A o 50 % silnější

07. 04. 2016

07. 04. 2016

Společnost AMD představila před pár dny již 7. generaci mobilních APU s kódovým názvem „Bristol Ridge“. Hlavními výhodami bude nativní podpora DDR4 pamětí a vylepšení efektivity.

TIP: Proč poslalo AMD nové APU procesory do vesmíru?

Nárůst výkonu má činit až 50 % oproti 2 roky starým procesorům „Kaveri“. Předběžné testy na internetu pak slibují 20% posílení modelu FX-7500 ve srovnání s A10-8700P. AMD si při tom pospíšilo a vše stihlo o měsíc dříve, než původně plánovalo.

TIP: AMD 10-7800 půjde po „po krku“ Core i3

Pokud jde o spotřebu, zatím AMD mlží, ale dříve unikly informace o 35 W pro FX-9830P, resp. 15 W FX-9800P. Grafická jádra ponesou názvy R5 a R7.

Procesory již míří k OEM partnerům, jako první se jimi pochlubí HP Envy x360, další produkty čekejme na Computexu na konci května.

Zdroje: AMD, NotebookCheck

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek