Pondělí , 19. 05. 2025

Ivo

Acomp začíná s distribucí spotřební elektroniky Ferguson

12. 04. 2007


Společnsot Acomp s.r.o., která uvedla na trh první česky lokalizovaný DVD/DivX přehrávač, rozšířila své portfolio výrobků o produkty polského výrobce, značku Ferguson Digital Multimedia.

Tato značka není v Čechách úplně neznámá. Výrobky Ferguson (v komunitě se zabydlela přezdívka “Ferda”) jsou známy uživatelům satelitní techniky. Ferguson si za několik let na českém trhu získal mnoho příznivců a stálých zákazníků, díky výborné kvalitě hardware, ale především skvělému softwarovému vybavení svých přístrojů za velmi přijatelné ceny. Acomp s.r.o. chce v tomto trendu pokračovat a díky svým zkušenostem z oblasti DVD/DivX zařízení ještě vylepšit pozici značky Ferguson na českém trhu.

Tolik oficiální tisková zpráva. Acomp se teď rozhodl značku Ferguson u nás vzkřísit a dováží od ní hlavně DVD přehrávače a rekordéry. Zajímavá je trojice pěkně vyhlížejících A/V receiverů, což je trochu unikum. Do tohoto segmentu se noname značky zatím moc nepouštějí a určitě bude zajímavé zjistit, zda jsou kvalitativně s těmi zavedenými značkami alespoň trochu přirovnatelné.

Ferguson D770HX

Do tohoto nového, velmi dobře vybaveného modelu DVD přehrávače vkládá dovozce asi naděje největší. Základem je starý dobrý čipset Mediatek 1389, takže se ve firmware můžeme těšit na spoustu zajímavých dodělávek. Hlavně DivX maniakům bude imponovat prakticky absolutní možnost nastavení vlastností DivX titulků včetně libovolné pozice na obrazovce.

Moderní přehrávač se dnes už skoro neobejde také bez kvalitního HDMI výstupu a vstupu pro různá USB zařízení. Již brzy přineseme komplexní redakční test této novinky.

DVD rekordéry s i bez HDD a A/V receivery

Aby byla nabídka elektroniky Ferguson celistvá, najdeme zde i dvojici DVD rekordérů. Jednak základní RW-660 a harddisková verze 770HD se 160GB diskem. Kromě výtečné podpory různých formátů s českým menu i DivX titulky však nepřináší žádnou zásadní inovaci, jakou by byl třeba DVB-T tuner, a záleží hlavně na koncové pultové ceně. V reáliích dnešního trhu, kdy i renomovaní výrobci typu Samsung nebo LG strhávají cenu hodně dolů, to nebudou mít vůbec jednoduché.


Harddiskový model 770HD se 160GB

Opravdu zajímavě vypadá kolekce A/V receiverů této značky. V nabídce jsou tři modely s odstupňovanou výbavou. Zarytí Hi-Fisti se jim asi vyhnou jak čert kříži, ale dva nižší modely AV-560 a AV-660 by mohli zaujmout ty, co si chtějí pořídit pořádné kino, ale nechtějí za to příliš zaplatit.


Nejvyšší model A/V receiveru s třemi HDMI vstupy AV-770

Nejzajímavější je vrcholný 7.1 model AV-770. S předpokládanou cenou necelých 11 tisíc s daní je doslova nepěchovaný výbavou. Má kupříkladu vlastní USB vstup se schopností samostatně z něj přehrávat multimediální soubory a hlavním lákadlem jsou tři HDMI vstupy a jeden výstup. Když uvážíme, že za solidní samostatný HDMI přepínač dáme i 5000 Kč, není cena tohoto modelu vůbec nezajímavá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek